تشریح شرایط ناوگروه 80 نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن

به گزارش مجله همراهان، دریادار ایرانی گفت: ناوگروه 80 نداجا هم اکنون در محدوده خلیج عدن و دریای سرخ مشغول اجرای مأموریت در حوزه اسکورت یگان های شناور، کشتی های تجاری و نفتکش های جمهوری اسلامی ایران است.

تشریح شرایط ناوگروه 80 نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن

به گزارش خبرنگاران، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، درباره آخرین شرایط ناوگروه 80 نداجا گفت: ناوشکن دنا، ناو پشتیبانی بندرعباس و ناو پشتیبانی تنب در قالب ناوگروه 80 نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در محدوده خلیج عدن و دریای سرخ مشغول انجام وظیفه خود در حوزه اسکورت یگان های شناور، کشتی های تجاری و نفتکش های جمهوری اسلامی ایران هستند.

دریادار ایرانی با اشاره به اهمیت موضوع آموزش در سطح نداجا گفت: از آنجایی که افسران و دانش آموختگان نیروی دریایی باید آموزش های تئوری را در عرصه عمل به مرحله تجربه برسانند، همزمان با اجرای مأموریت ناوگروه 80 تعدادی از دانشجویان در این سه فروند شناور مستقر هستند که این فرصت بسیار خوبی برای تجربه آموزش ها در عرصه عمل است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه نیروی دریایی در حوزه دیپلماسی دریایی نیز فعال و هدفمند است، تاکید نمود : اگر شرایط کرونایی اجازه دهد، این ناوگروه در طول راستا اجرای مأموریت، حتماً بازدیدهایی از بنادر کشورهای دوست و همسایه خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 خرداد 1401 بروزرسانی: 13 خرداد 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2091

به "تشریح شرایط ناوگروه 80 نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح شرایط ناوگروه 80 نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید