جزئیات اختصاص یارانه نقدی و کالابرگ به هشت دهک جامعه

به گزارش مجله همراهان، معاون اقتصادی رئیس جمهور ضمن تشریح ارزش یارانه نقدی و کالا برگ بابت توزیع عادلانه یارانه ارز 4200 تومانی، گفت: این یارانه به هشت دهک اختصاص می یابد.

جزئیات اختصاص یارانه نقدی و کالابرگ به هشت دهک جامعه

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، محسن رضایی در خبر شبکه یک سیما گفت: دلار 4200 تومانی که به صورت ارزان به تجار داده می شد، الان همان پول بصورت کالا برگ در اختیار مردم قرار می گیرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور اضافه کرد: در دو ماه اول ارزش کالا برگ بصورت نقد و اعتبار به حساب مردم واریز می شود تا از این پول استفاده کنند تا فشار ناشی از گرانی ها کاهش یابد، اما پس از دو ماه با توجه به قانون مجلس طرح بصورت کالا برگ ادامه می یابد.

وی در مورد ارزش کالا برگ برای طبقات بالا و پایین جامعه، گفت: براساس تصمیمی که شب گذشته اتخاذ شد مقرر شد به هر نفر از طبقات پایین جامعه کالا برگ به ارزش 400 هزار تومان و به طبقات بالا 300 هزار تومان داده شود.

وی اظهار کرد: در راستای توزیع عادلانه یارانه ارز 4200 تومانی ماهانه 400 هزار تومان به حساب هر نفر از 3 دهک اول و 300 هزار تومان به حساب هر نفر در 5 دهک بعدی واریز می شود.

* رقم های اعلام شده قطعی نیست

معاون اقتصادی رئیس جمهور در ادامه گفت: پرداخت مبلغ 400 هزارتومان و 300 هزارتومان که اعلام کردم، برآورد کارشناسان است و هنوز قطعی نشده است. به زودی رقم قطعی یارانه پرداختی را اعلام می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2114

به "جزئیات اختصاص یارانه نقدی و کالابرگ به هشت دهک جامعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اختصاص یارانه نقدی و کالابرگ به هشت دهک جامعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید