جشن بادبادک ها در تایلند

به گزارش مجله همراهان، جشن بادبادک‌ها یکی از شادترین جشنواره‌های تور تایلند برای تجربه لحظاتی خوش در تور تایلند است. در این مقاله شما را با زوایای بیشتری از این جشنواره آشنا خواهیم کرد.

جشن بادبادک ها در تایلند

در زمان پادشاهی سوخوتای بود که به پرواز درآوردن بادبادک ها به تایلند معرفی شد هرچند که در سال های قبل و در زمان پادشاهی چولالونگکورن هم مسابقات بادبادک بازی برگزار و به برنده آن کاپ پادشاهی اهدا می شد. تایلندی ها قرن هاست که بادبادک ها را به پرواز در می آورند و علاقه خود به این سرگرمی محبوب را در فستیوال بادبادک ها جشن می گیرند. بادبادک های هر کشور باید شکل و رنگ مخصوص به خودش را داشته باشد و با بادبادک های کشورهای دیگر فرق کند. معمولا در جشن بین المللی بادبادک ها در تور تایلند بیش از 20 کشور از 7 قاره با بادبادک هایی رنگارنگ و متنوع حاضر می شوند.

در جشنی که در مارس 2017 برگزار شد اتفاق ویژه ای افتاد و بادبادکی به شکل وال با 30 تا 40 متر طول به پرواز در آمد و همه مردم را به وجد آورد. در این جشن در کنار همه کسانی که از جای جای جهان برای بادبادک بازی به تایلند آمده بودند 20 تیم ویژه از 9 کشور کویت، چین، آلمان، مالزی، سنگاپور، هلند، اندونزی، نیوزلند و تایلند بادبادک های تماشایی را در آسمان ساحل «چا آم» به پرواز در آوردند. در این جشن رنگارنگ و رویایی در فضایی شاد همه افراد مهارت های بادبادک بازی خود را به رخ همدیگر می کشند و با هم رقابت می کنند. در بخش دیگری از این جشن، مسابقه ای برای انتخاب بالاترین و زیباترین بادبادک برگزار می شود که جایزه آن برای کایت ران های دنیا اهمیت زیادی دارد.

در جشن بادبادک ها در تور تایلند نمایشی هیجان انگیز از هنر به پرواز در آوردن بادبادک ها را مشاهده خواهید کرد و اگر دلتان خواست این بادبادک ها را خودتان بسازید می توانید با شرکت در کلاس های آموزشی که در همین جشن برگزار می شود روش درست کرن آن ها را یاد بگیرید. در گوشه ای دیگر از این فستیوال می توانید بادبادک های سنتی تایلندی را تماشا کنید و با سلیقه مردمان قدیم این کشور هم آشنا شوید. برای این که این جشن حال و هوای شادتری پیدا کند خوانندگانی معروف در آن کنسرت برگزار می کنند و آهنگ های شاد و مهیج می خوانند. خوشی های این جشن تمامی ندارد و در قسمت های مختلف می توانید دکه هایی را پیدا نمایید که به مناسبت این جشن غذاهای خوشمزه ای را می فروشند.  این جشن، آخر هفته ای شاد و مفرح را برای همه کسانی که ماه مارس را برای سفر به تایلند انتخاب می کنند ساخته است.

انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 567

به "جشن بادبادک ها در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن بادبادک ها در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید