خبرنگاران ازدحام در برابر کنسولگری پاکستان در افغانستان 15 کشته داشت

به گزارش مجله همراهان، کابل - خبرنگاران - بیش از 15 افغان در جریان درگیری و ازدحام جمعیت در مقابل کنسولگری پاکستان در شرق افغانستان کشته و ده ها تن مجروح شدند.

خبرنگاران ازدحام در برابر کنسولگری پاکستان در افغانستان 15 کشته داشت

به گزارش خبرنگاران، ازدحام جمعیت تجمع کننده افغان در برابر کنسولگری پاکستان در جلال آباد استان ننگرهار افغانستان بیش از 15 کشته و ده ها مجروح بر جای گذاشت.

مقامات افغان اعلام کردند حادثه صبح امروز چهارشنبه زمانی بوقوع پیوست که جمعیت عظیمی برای دریافت ویزا پاکستان در میدان فوتبال شهر جلال آباد در نزدیکی کنسولگری پاکستان گردهم آمده بودند.

این منبع نوشته است که بیشتر قربانیان این رویداد زنان هستند.

سهراب قادری عضو شورای استانی در جلال آباد در این خصوص گفت که تعداد 11 تن از مجروح شدگان زن و تعدادی از آنها هم کودک بودند.

دو عضو دیگر این شورا، آمار تجمع کنندگان را بیش از 3 هزار افغان اعلام کردند که برای دریافت ویزا در برابر این کنسولگری تجمع نموده بودند. چون سفارت پاکستان در کابل دیروز اعلام نموده بود که اعطای ویزا به افغان ها در کنسولگری های سراسر افغانستان از جمله جلال آباد را متوقف نموده است.

ازدحام و حضور جمعیت عظیم در مقابل سفارت و کنسولگری های پاکستان در افغانستان همیشه باعث اعتراض و تظاهرات در افغانستان شده و جمعیت زیاد برای دریافت ویزا پاکستان زمینه فساد را نیز فراهم نموده است.

در حال حاضر دریافت ویزا پاکستان در مقابل دریافت پول نیز ادامه دارد و هر ویزا در مقابل 170 تا 200 دلار معامله می گردد.

هرچند عبدالله عبدالله در سفر اخیر خود به پاکستان از وزارت خارجه آن کشور خواست که در رابطه به صدور ویزا به افغانستان تجدید نظر نموده و تسهیلاتی قائل شوند و در مقابل پاکستان نیز در این رابطه متعهد شد اما تا به امروز این مشکل بر طرف نشده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1308

به "خبرنگاران ازدحام در برابر کنسولگری پاکستان در افغانستان 15 کشته داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ازدحام در برابر کنسولگری پاکستان در افغانستان 15 کشته داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید