خبرنگاران تحقق شعار جهش تولید در گرو کار جهادی و انقلابی است

به گزارش مجله همراهان، شیراز- خبرنگاران- منتخب مردم شیراز در مجلس یازدهم، با اشاره به نامگذاری امسال به نام جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: تحقق این شعار در گرو کار جهادی و انقلابی همانند دوران دفاع مقدس از سوی تمام قوا، بخش خصوصی و همچنین مردم است و این مهم با دادن شعار محقق نمی شود.

خبرنگاران تحقق شعار جهش تولید در گرو کار جهادی و انقلابی است

علیرضا پاک فطرت، سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در دوران دفاع مقدس دیدیم که با دست خالی اما اراده راسخ و قوی چه کارهای بزرگی انجام شد و چه موفقیت هایی به دست آمد.

او ادامه داد: در این زمینه نیز باید به گونه ای عمل کنیم که فرایند توسعه و پیشرفت کشور در زمینه رونق تولید، ایجاد اشتغال، افزایش قدرت پول ملی، رضایت مردم و در یک کلام شکوفایی اقتصادی حداقل 2 تا سه برابر متوسط جهانی باشد.

وی، رفع موانع پیش روی تولید، واردات و صادرات را از دیگر راهکارهای جهش تولید در کشور دانست و افزود: امروز تولیدکننده، وارد کننده و صادر کننده ما در حیطه فعالیت خود با موانع و مسائل بسیاری روبرو است و همین موانع سبب شده که آنها هیچگاه نتوانند از تمام ظرفیت و توان خود برای شکوفایی اقتصاد کشور استفاده کنند.

پاک فطرت بیان نمود: مجلس یازدهم باید رفع موانع و مسائل پیش روی تولید در کشور را به عنوان یک اولویت مهم در ابتدای آغاز به کار خود با جدیت دنبال کند تا هم موجب ایجاد انگیزه فعالیت بیشتر در کارگر و کارفرما شود و هم شهفرایندان رفاه و آسایش را تجربه کنند.

منتخب مردم شیراز در مجلس یازدهم گفت: کارگر و کارفرما مانند 2 بال می توانند تولید کشور را به پرواز درآورند و اگر هر 2 و یا یکی از این بال ها دچار مشکل باشد این موفقیت حاصل نمی شود.

پاک فطرت، نقش مردم در تحقق شعار جهش تولید را بسیار حیاتی توصیف و بیان نمود: البته مردم ما در همه مقاطع همواره جلوتر از مسوولان حرکت کرده و به ویژه در زمینه تحقق شعارهایی که رهبر معظم انقلاب هر سال انتخاب می کنند پیشگام بوده اند اما این به تنهایی کافی نیست و مسوولان هم باید در این راستا همراهی کرده و به وظایف خود عمل کنند تا این هدف محقق شود.

وی افزود: اگر مردم برای رونق تولید داخل و ایجاد اشتغال رو به استفاده از کالای داخلی می آورند و از کالای ایرانی استقبال می کنند، تولید کننده داخلی هم موظف است که ضمن احترام به حقوق مشتری، کالایی با کیفیت،قیمت مناسب و مطلوب تهیه و در اختیار شهفرایندان قرار دهد و جلب رضایت آنها را همواره مد نظر داشته باشد.

او بیان نمود: امروز بعضی تولید کنندگان از جمله خودروسازان احترام چندانی برای مشتری قائل نیستند و رضایت مردم را آنگونه که باید جلب نمی کنند که جا دارد مجموعه های ذی ربط از جمله استاندارد در این زمینه ورود کرده و فارغ از هرگونه مصلحت اندیشی، این بخش ها را موظف به تولید محصولات باکیفیت و ارایه خدمات پس از فروش مطلوب به مشتریان خود کنند.

رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1399 به ارزیابی میزان پیشرفت شعار رونق تولید پرداختند و با اشاره به گزارش های موثق، از بازگشت به کار بعضی کارخانه های راکد یا تعطیل و افزایش ظرفیت تولید بعضی از واحدها، گفتند: این گزارش ها نشان می دهد در سال 98 علاوه بر استقبال صاحب نظران از شعار رونق تولید، در عمل نیز از آن استقبال شد و با کار و تلاش دستگاه های مختلف، تولید تا حدودی به راه افتاد البته اثر آن در زندگی مردم محسوس نشد.

ایشان با تاکید بر اینکه باید با کار 10 برابری، تولید به جایی برسد که در زندگی مردم اثر گذار باشد، فرمودند: مسایل اقتصادی کشور متعدد است از جمله اصلاحات بانکی، گمرکی و اقتصادیاتی و بهبود فضای کسب وکار اما نقش تولید بی همتاست و با راه افتادن تولید و استفاده از بازار فروش 80 میلیونی در داخل وارتباط با فروش و بازارهای خارجی، مسائل اقتصادی قطعاً پایان می یابد و تحریم ها به نفع کشور تمام خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی به رسم هر سال با نامگذاری سال جدید با عنوان جهش تولید، راستا حرکت یک ساله کشور را تعیین و خطاب به دست اندرکاران تأکید کردند: جوری عمل کنید که با جهش تولید، تغییری محسوس در زندگی مردم به وجود آید.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 947

به "خبرنگاران تحقق شعار جهش تولید در گرو کار جهادی و انقلابی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تحقق شعار جهش تولید در گرو کار جهادی و انقلابی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید