رصد موبایلی کرونایی ها در زمان برقراری محدودیت ها

به گزارش مجله همراهان، خبرنگاران : وزیر راه و شهرسازی گفت: درصددیم تا از طریق شبکه تلفن همراه بیماران کرونایی را رصد کرده و از تردد آن ها به خارج از شهرها، محل کار و دیگر اماکن جلوگیری شود.

رصد موبایلی کرونایی ها در زمان برقراری محدودیت ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمد اسلامی درباره جزییات اعمال محدودیت های تردد از شنبه هفته آینده اظهار کرد: با مصوبه جدید ستاد ملی مدیریت کرونا هر کسی که تست کرونای مثبت داشته باشد، حق ندارد از طریق سیستم حمل و نقل عمومی مسافرت کند و بر این اساس به همه بخش های حمل و نقل ابلاغ کرده ایم که این مصوبه باید به دقت اجرایی شود.

وی افزود: بخش های هواپیمایی و ریلی در حال اتصال به سیستم های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند و برخی شرکت های ریلی مانند رجا متصل شده و بقیه شرکت ها نیز در حال انجام این مرحله هستند. اما در بخش جاده ای با توجه به اینکه به عنوان مثال بلیت اتوبوس از گذشته با اسم صادر می شد باید سیستم شان را راه اندازی کنند تا تنها از طریق کد ملی صدور بلیت را انجام دهند.

فرصت یک ماهه به شرکت های اتوبوس رانی برای اتصال به سامانه وزارت بهداشت

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر همین اساس تا خاتمه آذر ماه به شرکت های حمل و نقل جاده ای فرصت داده شده تا سیستم هایشان را به سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متصل کنند. چرا که ایجاد و اتصال این زیرساخت ها در برخی مناطق، استان ها و شهرستان ها نیازمند زمان بیشتری است.

اسلامی با تاکید بر اینکه این تکلیف و وظیفه به همه زیربخش های حمل و نقل ابلاغ شده است تا آن را اجرا کنند، گفت: خواسته های وزیر بهداشت و کمیته های مربوط همواره در ستاد ملی کرونا مورد توجه قرار گرفته و تصویب شده است. و از شنبه پروتکل های جدیدی شامل محدودیت های تردد اجرا می شود.

محدودیت تردد کرونایی ها با موبایل

وی اضافه کرد: دلیل اجرای محدودیت ها از روز شنبه اول آذر ماه این است که وزارت بهداشت باید آمادگی و ظرفیت خودش را از نظر میزان تست هایی که می خواهد بگیرد، به حداکثر برساند تا غربالگری کامل تری انجام داده و بتواند هر چه سریعتر مبتلایان را در کشور شناسایی کند. نکته مهم اینجاست که به صورت سیستمی بتوانند مبتلایان را از طریق موبایل هایشان کنترل و مانیتور کنند تا تردد آن ها را محدود کنیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: به همین دلیل به ما اعلام شده تا از مسافرت های آن ها با وسائل حمل و نقل عمومی جلوگیری کنیم یا در ترددهایشان به محل کار محدودیت ایجاد شود و پس از شناسایی آن ها، از افراد پیرامون شان تست گرفته شده و اجازه گسترش زنجیره انتقال داده نشود.

اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا درخواستی از سوی وزارت بهداشت مبنی بر همراه داشتن پاسخ منفی تست کرونا برای کسانی که می خواهند در مسیرهای داخلی با وسائل حمل و نقل عمومی مسافرت کنند، مطرح شده است؟ بیان نمود: در پروازهای خارجی (ورودی و خروجی) داشتن تست منفی کرونا الزامی بوده و به همه ایرلاین ها اعلام شده است اما برای سفرها و پروازهای داخلی الزامی نیست چرا که در شرایط کنونی ظرفیت دریافت تست و هزینه های آن وجود ندارد و به همین دلیل وزارت بهداشت به آن ورود پیدا نکرده و تا کنون غیر از غربالگری و تب سنجی خواسته ای نداشته است.

وی تاکید کرد: رعایت این پروتکل ها و پروتکل های جدید برای افراد و شرکت های حمل و نقلی ضروری و اجباری است و با کسانی که در اجرای این مصوبات کوتاهی کنند برخورد جدی خواهد شد و برای هر یک از آن ها شامل افراد و شرکت ها جریمه تعیین شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1359

به "رصد موبایلی کرونایی ها در زمان برقراری محدودیت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رصد موبایلی کرونایی ها در زمان برقراری محدودیت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید