سجادی: زمینه همکاری ورزشی ایران و روسیه فراهم است

به گزارش مجله همراهان، تهران (پانا) - وزیر ورزش و جوانان ضمن میزبانی از دستیار رئیس جمهوری روسیه در محل وزارت ورزش، بر حمایت ایران و روسیه از یکدیگر در مجامع بین المللی و همچنین حوزه ورزش، تاکید کرد، در این دیدار همچنین طرف روس پیشنهاد برگزاری بازی محبت آمیز بین تیم های ملی فوتبال دو کشور را مطرح نمود.

سجادی: زمینه همکاری ورزشی ایران و روسیه فراهم است

به گزارش وزارت ورزش، ایگور لویتین دستیار رییس جمهور روسیه امروز با حضور در وزارت ورزش و جوانان با سیدحمید سجادی وزیر ورزش کشورمان دیدار و گفت وگو کرد.

سجادی در این دیدار گفت: نکته مهمی که در حکمرانی ورزش وجود دارد این است که کشورهای دوست مثل ایران و روسیه به واسطه یک انسجام، در میادین بین المللی و همچنین برای توسعه ورزش حمایت های لازم را از یکدیگر دارند.

وی با اشاره به اقدامات ضد دوپینگ که در ایران صورت می گیرد، گفت: ما در کشور ایران نادو را داریم که وظیفه اش مبارزه با دوپینگ است که ریاست آن بر عهده وزیر ورزش است و به معاون قهرمانی تفویض می شود و دبیر آن نیز رییس فدراسیون پزشکی و ورزشی است. یکی از اقدامات اصلی ما در ورزش مبارزه با دوپینگ است و آمار قابل قبولی نیز در این حوزه داریم.

سجادی با اشاره به پیشنهاد یکی از مسئولین استان آستاراخان که در جلسه حضور داشت، مبنی بر برگزاری تور ورزشی دریای خزر، گفت: پیشنهاد مشارکت ایران در تور موتوری دریای خزر بسیار مجذوب کننده است و ما استقبال می کنیم و قطعا می توانیم در موضوعات دیگر نیز این همکاری را داشته باشیم. حتی می توان برخی از ورزش های آبی و بادی را با مشارکت دو کشور در حوزه دریای خزر برگزار کرد.

وی گفت: حمایت های مادی و معنوی از این تور را خواهیم داشت و همکاران ما در فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی می توانند همکاری لازم را با شما داشته باشند.

وزیر ورزش و جوانان همچنین درخصوص پیشنهاد دستیار رییس جمهور روسیه مبنی بر انجام بازی محبت آمیز بین تیم های ملی فوتبال ایران و روسیه گفت: پیشنهاد ارزشمندی بود و حتما این موضوع را به فدراسیون فوتبال ایران منتقل می کنیم. حدود 25 روز دیگر فیفادی آغاز می شود و ایران در این تاریخ دو بازی محبت آمیز با یک کشور آفریقایی و یک کشور آمریکایی خواهد داشت اما پیشنهاد شما را همین امشب به فدراسیون فوتبال منتقل خواهم کرد.

سجادی در پاسخ به پیشنهاد دستیار رییس جمهور روسیه که این دیدار می تواند در روسیه و یا کشور قطر برگزار شود، اظهار داشت: اینکه بازی محبت آمیز در چه زمینی برگزار شود به نظرم می تواند از طریق فدراسیون های فوتبال دو کشور تصمیم گیری شود.

وی با اشاره به اقدامات اجرا شده برای تماشاگران جهت حضور در جام جهانی قطر افزود: برنامه ریزی می کنیم که تماشاگران ایرانی با دسترسی آسان به قطر سفر کنند، در این زمینه قرار است تماشاگران از طریق هوایی و دریایی به قطر سفر کنند. این آمادگی را داریم درصورت تمایل یکسری خدمات را نیز برای تماشاگران روسیه ایجاد کنیم که هم بتوانند در ایران چند روزی حضور داشته باشند و هم از امکانات توریستی ما استفاده کنند.

سجادی همچنین درخصوص ظرفیت های موجود در ایران برای همکاری دو کشور ایران و روسیه در حوزه ورزش اظهار داشت: در بسیاری از رشته های رزمی این آمادگی وجود دارد که اردوهای مختلف را با ورزشکاران روسیه برگزار کنیم. ما سبک های زیادی در رشته کاراته داریم و همچنین دو فدراسیون ورزش های رزمی و هنرهای رزمی ما بسیار پویا و فعال هستند.

وی ادامه داد: ظرفیت کشتی ایران بسیار بالا است و ما دارای یک کمپ کشتی مجهز هستیم که از این کمپ بین المللی برای برگزاری اردوی مشترک می توان استفاده کرد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: همچنین در رشته های دیگر از جمله تیراندازی، تیراندازی با کمان، دوومیدانی و تنیس روی میز ورزشکاران خوبی داریم و در سطح بین المللی صاحب عنوان هستیم که می توانیم از تجارب دو کشور بهره بگیریم. زمینه های همکاری که عنوان شد قابل تعریف است و طی یک نامه به وزارت ورزش و کمیته المپیک روسیه اعلام می کنیم که امیدواریم به تفاهم نامه های دو جانبه ختم شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 شهریور 1401 بروزرسانی: 4 شهریور 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2164

به "سجادی: زمینه همکاری ورزشی ایران و روسیه فراهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سجادی: زمینه همکاری ورزشی ایران و روسیه فراهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید