سفری که آرزوی مرتضی پاشایی بود

به گزارش مجله همراهان، مجله مهر: قرار بود او هم همراه ما در این سفر باشد. مادر مرتضی پاشایی با چشم هایی خیس، این را می گوید. او از سفری حرف می زند که قرار بوده با همراهی مرتضی و پدرش باشد. اما شدت دریافت عوارض سرطان، مرتضی را روی تخت بیمارستان فرستاده و آن ها را راهی سفر نموده. سفری که نه برای کنسرت بوده و نه سفر کاری. سفری که مقصدش نه دوبی و لندن بوده نه آمریکا و کانادا. مرتضی قرار بود زائر کربلا گردد.

سفری که آرزوی مرتضی پاشایی بود

خواب دیده بودم برای شفای مرتضی باید به کربلا برویم. مرتضی عاشق اهل بیت علیهم السلام است. خیلی دوست داشت با ما به زیارت امام حسین علیه السلام و حضرت ابالفضل العباس علیه السلام بیاید. از بچگی با مهر این بزرگواران رشد نموده بود و محب واقعی اهل بیت بود. اما قسمت نشد با ما بیاید. عوضش من و مادرش رفتیم و به نیابت از مرتضی زیارت کردیم و در حرم امام حسین برای شفایش نماز خواندیم و دعا کردیم. این ها حرف های پدر مرتضی است. حرف هایی که در روزهای سخت مبارزه پسرش با سرطان در بیمارستان بهمن تهران به زبان آورده بود.

مرتضی البته هیچ وقت با این فضا بیگانه نبود و بیگانه نشد. چه در روزهایی که به آسایشگاه جانبازان ثارالله رفت و برای جانبازان دفاع مقدس ترانه هایش را خواند و چه در روزهایی که مادرش پشت در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بهمن با چادر نماز و مهر و تسبیح تربت، دست به دعا برداشته بود و چه حتی زمانی که طرفدارانش برای او ختم صلوات و زیارت عاشورا گرفتند و دعای توسل خواندند. حتی در روزهای آخر پیغام هایی در شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های ارتباطی تلفن همراه با مضمون دعا و حمد شفا و فرستادن صلوات برای شفای این خواننده جوان موسیقی پاپ کشورمان منتشر می شد.

شاید جالب تر از همه، ماجرای همان سفر کربلایی باشد که پدر و مادرش به نیت شفای مرتضی اما بدون حضور او رفتند. مخصوصا اتفاقی که برای پدر مرتضی در این سفر پیش آمد: در کربلا، یک دقیقه مانده به اذان مغرب رفتم سرداب حضرت ابوالفضل العباس. دست بر قضا در باز شد و آنجا دیدم یک آقای روحانی منتظر کسی است که اذان را بگوید. بلندگو را برای من آوردند، تکبیر و اذان را گفتم و در سرانجام گفتم پنج مرتبه آیه امن یجیب را بخوانید و برای مرتضی پاشایی که دوستش دارید دعا کنید و در سرداب حضرت ابوالفضل العباس همه دعا برای سلامتی مرتضی کردند؛ وقتی آغاز به خواندن نماز فرادا یم کردم یک سری از ایرانی ها دورم جمع شدند و پرسیدند که مرتضی را از کجا می شناسم. من گفتم مرتضی را همه آنهایی که دوستش دارند خوب می شناسند.

اما انگار تقدیر بر این بوده که مرتضی از روی تخت بیمارستان، هرگز بلند نشود و نتواند به سفری که همواره آرزویش را داشت، برود.

شاید اوج کار پاشایی، آهنگ تیتراژ برنامه ماه عسل 93 باشد. آهنگی که خیلی زود در دل مردم جا باز کرد و به یکی از پرطرفدارترین آهنگ های این سالها تبدیل شد. آهنگی که با ترانه ای زیبا همراه بود و یک ماه تمام مهمان ساعت های آسمانی پیش از افطار مردم ایران شد.

به هرحال او دیگر میان ما نیست. حالا مرتضی پاشایی در یادهای ما جا گرفته است. خواننده جوانی که آرام بود و بی حاشیه و شکیبا. جوانی که هرگز صدا، اعتقادات و وطنش را به کسی نفروخت. با همین منش و رفتار، عزیز ماند و البته آخرین حسرت عمرش، سفری بود که هرگز نتوانست برود.سفر به جایی که عشقش بود. زیارت حضرت سیدالشهدا علیه السلام.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 446

به "سفری که آرزوی مرتضی پاشایی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفری که آرزوی مرتضی پاشایی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید