سلفی خوب در حیات وحش چیست؟

به گزارش مجله همراهان، کارشناسان هشدار دادند: عکس سلفی دریافت در حیات وحش به حیوانات آسیب می زند.

سلفی خوب در حیات وحش چیست؟

به گزارش مجله همراهان، کارشناسان با ابراز نگرانی از عکس دریافت با پنگوئن ها و دیگر گونه های جانوری بر تاثیر منفی این کار روی تغذیه، تولید مثل و نرخ باروری آن ها تاکید کردند.

در کنفرانس بین المللی پنگوئن که در نیوزیلند برگزار شده، کارشناسان اظهار داشتند: در میان بحث های حساس در مورد مخاطرات بحران آب و هوایی و از بین رفتن زیستگاه های طبیعی موضوع سلفی دریافت در حیات وحش مطرح شد که می تواند روی رفتار و الگوی زندگی جانوران تاثیر بگذارد.

عکس سلفی خوب در حیات وحش تصویری است که در آن تماسی بین انسان و حیوان نباشد و نباید حرکت حیوان را محدود یا او را در قفس زندانی کردیکی از محققان این مطالعه از دانشگاه اوتاگو در نیوزیلند گفت: ما انسان ها غالبا احترامی برای حیات وحش قائل نیستیم و هیچ درکی از اهمیت آن نداریم. عادی نشان دادن سلفی در حیات وحش بسیار خطرناک است و به حیوانات آسیب های جدی وارد می کند که از آن جمله می توان به استرس های روانی، جسمی، اختلال در نوع تغذیه و رفتارهای تولید مثلی آن ها اشاره کرد که در نهایت به کاهش نرخ زاد و ولد منجر می شود.

به گفته محققان مشکل با سلفی دریافت در حیات وحش این است که این تصاویر اغلب بدون هیچ مفهوم معین و زمینه سازی مناسب منتشر می شوند و بنابراین حتی اگر انگیزه این کار، انتقالِ پیامی درباره بهبود و حفظ محیط زیست باشد اما اغلب این پیام به مخاطب نمی رسد و مخاطبان صرفا تصویری از فردی را می بینند که حیوانی را بغل گرفته و بقیه نیز به انجام رفتارهای مشابه ترغیب می شوند.

به گزارش روزنامه گاردین، شبکه های اجتماعی مختلف از قبیل اینستاگرام میزبان صدها هزار نمونه سلفی در حیات وحش است که بیشتر آن ها سلفی بد محسوب می شوند. عکس سلفی خوب در حیات وحش تصویری است که در آن تماسی بین انسان و حیوان نباشد و نباید حرکت حیوان را محدود یا او را در قفس زندانی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 322

به "سلفی خوب در حیات وحش چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلفی خوب در حیات وحش چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید