شب شوک و شگفتی در فوتبال اروپا

به گزارش مجله همراهان، مجموعه اتفاقات پس از بی هوش شدن بازیکن دانمارک آموختنی است. رفتارهایی انسانی که همه را به تحسین واداشت. کاش یاد بگیریم فوتبال فقط یک بازی برای کسب نتیجه نیست، خودِ زندگی است.

شب شوک و شگفتی در فوتبال اروپا

با ما سفر کنید و با سفر به اروپا در تابستان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

خبرنگاران؛ احسان محمدی- سال 1382 وقتی فرانسه میزبان جام کنفدراسیون ها بود، در دقیقه 72 ملاقات کامرون مقابل کلمبیا ویوین فو بازیکن 28 ساله کامرون که در آن لباس های چسبان سبز رنگ اندامی شبیه یوزپلنگ داشت ناگهان روی زمین افتاد و علی رغم کوشش پزشکان، دیگر هرگز بلند نشد. چشم هایش چرخید و تمام ... صحنه ای که هنوز هم مرورش برایم تلخ است. این اولین باری بود که مرگ یک بازیکن را در یک بازی عظیم می دیدیم. بدون هیچ برخوردی، بدون هیچ تکلی یا سر به سر شدنی.

میکلوش فهر بازیکن بنفیکا، آنتونیو پوئترا بازیکن سویا، دنیل خارکه، مائورو موریسینی و هادی نوروزی بازیکنان جوانی بودند که در یک لحظه کتاب زندگی شان بسته شد. بیشتر آن ها به دلیل عارضه های قلبی که به موقع تشخیص داده نشد یا دیرتر از زمان معمول پزشکان رسیدند جان باختند. تراژدی های دنیای فوتبال.

هیچ کس فکر نمی کرد ملاقات دانمارک- فنلاند در گروه دوم یورو 2021 به مهم ترین حادثه دنیای فوتبال در یک شب گرم تابستانی تبدیل گردد اما همین اتفاقات است که فوتبال را به عظیمترین سرگرمی بشر تبدیل نموده است. مسابقه ای که به نبرد وایکینگ های خونسرد شبیه بود با بیهوش شدن کریستین اریکسن دانمارکی همه را شوکه کرد. بازیکن دانمارکی بدون هیچ برخوردی نقش زمین شد، همبازی هایش به طرف او دویدند و چهره های نگرانشان همه را ترساند. یکی از بازیکنان تقلا کرد راه نفس اریکسن را باز کند تا پزشکان دوان دوان رسیدند.

بهت بازیکنان، چهره شوکه شده تماشاگران و حلقه زدن دور تیم پزشکی که بالای سر اریکسن رسیده بود خبر از یک لحظه تلخ می داد. دوربین های تلویزیونی تصویر آهسته را نشان ندادند، بازیکنان حلقه زدند تا کسی این لحظه های تلخ را نبیند. دقایقی بعد بازی نیمه کاره رها شد. یک سکته قلبی دیگر.

اما تصاویر بعدی حین انتقال اریکسن به خارج از استادیوم نشان داد که چشم هایش را باز نموده. تماشاگران حاضر در استادیوم او را تشویق می کردند. فنلاندی ها فریاد می زدند کریستین و دانمارکی ها جواب می دادند:اریکسن. لحظاتی به شدت احساسی که هر کسی تقلا می کرد برای نجات جان بازیکن 29 ساله دانمارک که عضو اینترمیلان است کاری کند.

چند دقیقه بعد خبر رسید که بازیکنان در یک تماس تصویری متوجه سلامت اریکسن شده اند و او پیغام داده است بازی نمایند. در این حد فاصل کریستین رونالدو، بازیکنان تیم ملی آلمان، لوکا مودریچ، گری لینه کر و ... پیغام هایی خطاب به او صادر کردند. حتی در بازی دیگر گروه وقتی روملو لوکاکو بازیکن بلژیک به روسیه گل زد شادی گلش را به بازیکنی تقدیم کرد که در یک لحظه به شهرتی جهانی دست یافت.

دانمارکی ها در حالی به زمین برگشتند که بازیکنان فنلاند ایستاده برایشان دست زدند. بازی دوباره شروع شد و در عین شگفتی فنلاند به گل رسید اما بازیکنان این تیم شادی نکردند. تیمی که برای نخستین بار به این مرحله رسیده بود بعد از زدن گل فزونی مقابل دانمارکی که در کارنامه اش قهرمانی یورو 1992 را دارد، به احترام بازیکن حریف شادی نکردند.

مسابقه با همان تک گل تمام شد اما شاید کم اهمیت ترین اتفاق نتیجه بازی بود. خبر سلامتی اریکسن مثل یک معجزه امیدبخش بود. سرعت عمل پزشکان و امکانات مناسب باعث شد تا شب دوم یورو 2021 که به خاطر کرونا یک سال به تاخیر افتاده بود بیش از این تلخ نگردد. مجموعه اتفاقات پیرامون این حادثه پر از نکات آموختنی بود. رفتارهای انسانی که همه را وادار به تحسین کرد. کاش یاد بگیریم که فوتبال فقط یک بازی برای کسب نتیجه نیست، خودِ زندگی است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1723

به "شب شوک و شگفتی در فوتبال اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب شوک و شگفتی در فوتبال اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید