صنایع دستی به فرصتی برای ایجاد زمینه های سرمایه گذاری تبدیل گردد

به گزارش مجله همراهان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: تبدیل صنایع دستی به فرصت برای ایجاد زمینه های سرمایه گذاری و اشتغال یک راهبرد مهم در برنامه های میراث فرهنگی است.

صنایع دستی به فرصتی برای ایجاد زمینه های سرمایه گذاری تبدیل گردد

به گزارش مجله همراهان از زاهدان، زهرا احمدی پور پیش از ظهر امروز در نشست راهبردی گردشگری استان سیستان و بلوچستان که در استانداری برگزار گردید، با اشاره به آثار تاریخی و فرهنگی و محوطه های تاریخی متعدد سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان به عنوان یک مقصد مهم فرهنگی و گردشگری در کشور است که تا به امروز در عرصه ملی به خوبی معرفی نشده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: متاسفانه علاوه عدم معرفی صحیح سیستان و بلوچستان، بخشی از محرومیت های این استان ناشی از انزوای جغرافیایی آن رخ داده است.

وی گفت: در برنامه های سازمان میراث فرهنگی، سیستان و بلوچستان مهمترین اولویت کاری من است چرا که با بسیاری از محرومیت ها و همچنین قابلیت های این استان آشنا هستم و باید فضاهای این سرزمین را با نگاه عدالت محور در صندلی مناسب خود معرفی کرد.

احمدی پور صیانت از میراث فرهنگی کشور را یک ضرورت دانست و خواهان معرفی میراث و هویت فرهنگی و تاریخی کشور به نسل های جوان به ویژه دانش آموزان مقاطع ابتدایی با استفاده از نمادهای فرهنگی در کتب درسی مدارس شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور اضافه کرد: تبدیل صنایع دستی به فرصت برای ایجاد زمینه های سرمایه گذاری و اشتغال یک راهبرد مهم در برنامه های میراث فرهنگی است.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت جانمایی نمادها و صنایع دستی کشور در هتل ها و مکان های گردشگری و تفریحی و برنامه های صداو سیما گفت: نباید از صنایع دستی به عنوان اشیاء تزیینی استفاده گردد بلکه صنایع دستی باید به عنوان یک عنصر اصلی در الگوی زیست ما قرار گیرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 848

به "صنایع دستی به فرصتی برای ایجاد زمینه های سرمایه گذاری تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنایع دستی به فرصتی برای ایجاد زمینه های سرمایه گذاری تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید