عشق ورزیدن به همسر در زندگی زناشویی

به گزارش مجله همراهان، زن و شوهر باید یکدیگر را در مورد نیازهایشان و آنچه از عشق ورزی و ازدواج می خواهند آگاه کنند. عشق ورزیدن یک هنر است که نیاز به آموزش دارد.

عشق ورزیدن به همسر در زندگی زناشویی

برخی از نامزدها یا زن و شوهر ها بر سر این موضوع اختلاف دارند که یکیاز آنان (اصولا مردها) راه عشق ورزیدن بههمسرش را نمی داند، نیازهای او را درک نمی کندو باید همه چیز را برایش توضیح داد. این شکایت که بیشتر از طرف زنان مطرح می شوداغلب با این شکایت از طرف مردان پاسخ داده می شود که همسرشان از آنان انتظار ذهنخوانی دارد و طوری رفتار می کند که گویی باید به نحوی سحرآمیز نیازهای او را پیش بینیکرده، در غیر این صورت عصبانی خواهد شد. مقاله زیر را بخوانید تا با حقیقت موضوعبیشتر آشنا شوید.

عشق ورزیدن افسانه ای

بسیاری از زنان به یکی از رایج ترین و شایع ترین افسانه های عشقی باوردارند. باوری نادرست درباره عشق که در عمل به رابطه و ازدواج صدمه می زند. اینافسانه عشقی این است:

چنانچه نامزد / همسرم به راستی مرا دوست داشته باشد خود به خودخواسته ها و نیازهای مرا خواهد فهمید. این افسانه بدین معنی است که شما هرگزمجبور نیستید خواسته ها و نیازهایتان را به او بگویید. شما مجبور نیستید رویاها وآرزوهای پنهان خود را با او در میان بگذارید. چنانچه او همسر مطلوب شما باشد بایدخودبه خود درونی ترین افکار و احساسات شما را کشف کند!

اینکه هرگز مجبور نباشید در مورد خواسته ها و نیازهایتان حرفی بزنید.همسرتان شما را دیده و در یک چشم برهم زدن شما را باتمام ظرائف وجودتان شناختهاست؛ بیشتر شبیه فیلم ها و افسانه هاست. به طور حتم این تصویر ذهنی مطلوب از همسررا زمانی که دختربچه کوچکی بیش نبودید، گرفته اید و همین که در بزرگسالی شاهزادهجذاب و زیبای خود را که سوار بر اسبی سفید از راه رسید دیدید، از او انتظار داریدتمامی خواسته ها و نیازهایی را که خودتان از آنها آگاهی ندارید کشف و برآورده کند.

مسئله ای که در اینجا وجود دارد این است که هنگامی که از نامزد / همسرتانانتظار دارید خودبه خود شما را خشنود کند و خواسته ها و نیازهایتان را برآوردهکند، از پیش او را محکوم به شکست می کنید. علاوه بر این او احساس خواهد کرد می خواهیداو را آزمایش کنید (که البته همین طور هم هست). او احساس خواهد کرد او را بازی می دهیدو با راه انداختن بازی حدس بزن می خواهید باید و نباید نشانش دهید. چرا که هیچ وقتصریح و پوست کنده و صادقانه خواسته هایتان را نزد او مطرح نمی کنید.

هنگامی که مردی احساس می کند چنین توقعات و انتظارات ناگفته ای از اومی رود، اغلب سر به شورش و طغیان برخواهد داشت. حتی اگر از اول خواسته باشد شما راخشنود کند این کار چنان عصبانیش می کند که از خیرش می گذرد. شما خیال می کنید اوبی خیال است یا دوست ندارد به دل شما راه بیاید یا در مقابل شما مقاومت می ورزد،در حالی که حقیقت این است که او بسیار صادقانه و منطقی عمل کرده است.

نیازهای خود را مطرح کنید

  • نامزد / همسرتان را در مورد خواسته ها، نیازها و اولویت هایتان آموزشدهید. به او بگویید دوست دارید روز تولدتان برایتان چه کند یا چگونه عشق ورزیدن یاحتی اینکه دوست دارید چگونه شما را لمس کند را به او بگویید.
  • شاید این عمل با تصویر آرمانی شما از ازدواجی رمانتیک همخوانی نداشتهباشد اما بسیار واقع بینانه تر و عملی تر است. مطمئن باشید در خاتمه رضایت وخوشبختی بیشتری برایتان به همراه خواهد داشت.
  • زنان ناشاد و بیچاره ای وجود دارند که از اینکه نامزد / همسرشان ازآنان بپرسد: چگونه می توانم تو را خشنود کنم؟ بسیار به وجد می آیند. این قبیلزنان فرصت را از دست نداده و هرگز با راه انداختن بازی حدس بزن با شوهرشان او رااز دست نمی دهند. برخی از زنان می توانند فهرست بلندبالایی از خواسته ها ونیازهایشان تهیه کرده و به شوهرشان بدهند تا آنان را برایشان برآورده کند.
  • به جای باور به افسانه های عشقی در مورد عشق ورزیدن به همسر، باوریسالم تر و واقع بینانه تر و منطقی تر را جایگزین آن کنید. افسانه عشقی می گفت:چنانچه نامزد / همسرم به راستی مرا دوست داشته باشد، خودش از قبل می داند چگونهمرا خوشبخت کند. اما باور منطقی می گوید: چنانچه نامزد / همسرم به راستی مرادوست داشته باشد از من خواهد پرسید چگونه می تواند مرا خشنود و خوشبخت کند.
  • نه مردان و نه زنان قدرت ذهن خوانی ندارند. یاد بگیرید خواسته ها ونیازهایتان را مطرح کرده و با انتظارات غیر منطقی راه را برای ورود احساساتناخوشایند در خودتان باز نکنید.

منبع: از باربارا بپرسید

مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1325

به "عشق ورزیدن به همسر در زندگی زناشویی" امتیاز دهید

1 کاربر به "عشق ورزیدن به همسر در زندگی زناشویی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عشق ورزیدن به همسر در زندگی زناشویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید