قرارداد ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری در تورهای خروجی اصلاح می گردد

به گزارش مجله همراهان، قرارداد ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری در تورهای خروجی پس از واقعه فرودگاه استانبول، بازنگری و بعضی بندهای آن اصلاح می گردد.

قرارداد ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری در تورهای خروجی اصلاح می گردد

ولی تیموری درباره خلأهای موجود در قرارداد قبلی که ظاهرا در نسخه تازه قرارداد بدون تغییر تکرار شده، گفت:

وقتی با وجود هشدارها و تذکرهای متعدد دستگاه های مختلف و اخطار درباره سفر به مقاصد بحرانی و ناامن، شخصی با علم به این قضیه همچنان ریسک سفر به آن منطقه بحرانی را می پذیرد، باید در زمان انصراف و لغو کردن تور، جریمه و خسارت این بی توجهی خود را بپردازد.

براساس این گزارش، طبق ماده 13 قرارداد تازه، در صورت انصراف کتبی جهانگرد از همراهی گشت در تورهای غیرقابل تغییر و غیرقابل استرداد، از یک ماه تا سه هفته قبل از پرواز معادل 10 درصد قیمت کل تور، از سه هفته تا یک هفته مانده به زمان اجرای تور، معادل 20 درصد و در فاصله یک هفته تا 72 ساعت قبل از پرواز معادل 30 درصد قیمت کل تور و در کمتر از 72 ساعت قبل از پرواز معادل 50 درصد قیمت کل تور به عنوان جریمه از کل مبلغ گشت کسر و مابقی وجوه به جهانگرد پرداخت خواهد شد.

مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات جهانگردی ابراز امیدواری کرد نقایص این قرارداد در گام های بعدی آنالیز و در قالب دستورالعمل بیمه و قرارداد ارائه خدمات مسافرتی و جهانگردی اصلاح گردد. البته تیموری با اشاره به بازنگری بعضی ماده ها، اضافه شدن تبصره ها، تکمیل شدن دستورالعمل بیمه تکمیلی و اجباری، قرارداد تازه را در راستای حفظ حقوق مصرف نماینده (کارگزار و مسافر) و برطرف خلأ قرارداد قبلی دانست. به گفته او، این قرارداد 29 خردادماه به اداره کل میراث فرهنگی و جهانگردی تمام استان های کشور ابلاغ شده که از آن موقع به بعد لازم الاجرا است و دفاتر خدمات مسافرتی ملزم هستند طبق این قرارداد رفتار نمایند.

تیموری اضافه کرد که قرارداد تازه تجمیع دو قرارداد پیشین است که در گذشته یکی برای سفرهای خارجی و دیگری فقط برای مقصد امارات بسته می شد، اما اکنون دفاتر خدمات مسافرتی ملزم خواهند بود برای تمام گشت های خارجی از یک قرارداد تیپ استفاده نمایند.

منبع: کجارو / دنیای اقتصاد
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1981

به "قرارداد ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری در تورهای خروجی اصلاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارداد ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری در تورهای خروجی اصلاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید