قیمت سیمان در هفته اول بهمن 1400، ثبات در بازار ادامه می یابد؟

به گزارش مجله همراهان، به گزارش خبرنگاران، قیمت سیمان از اواسط این هفته ثباتی نسبی داشت. هر کیلو سیمان روز شنبه، دوم بهمن ماه 1400، با قیمت 25 هزار و 850 تومان در بورس کالا به فروش می رسید.

قیمت سیمان در هفته اول بهمن 1400، ثبات در بازار ادامه می یابد؟

قیمت هر پاکت سیمان این هفته در بازار آزاد، از 35 هزار تومان تا 45 هزار تومان هم رسید. قیمت سیمان در بازار آزاد بستگی به عواملی مانند شرکت ارائه دهنده، مقدار و نوع آن دارد.

عبدالرضا شیخان، دبیر انجمن سیمان درباره شرایط بازار به خبرنگاران گفته بود: بازار سیمان تنظیم شده و ثبات و تعادل در بازار به چشم می خورد. اما به نظر می رسد ثبات، مهمان کوتاه مدت بازار باشد و قیمت سیمان در هفته پیش رو دوباره نوساناتی تجربه کند.

قیمت سیمان چهارشنبه هفته پیش، وارد یک روز کاهشی شداما در نهایت شنبه افزایش قیمت داشت و در بقیه روزهای هفته پیش، تغییری نکرد.

سهمیه بندی برق واحدهای سیمانی

البته، سهمیه برق واحدهای سیمانی دوباره نوبت بندی شد. شرکت برق و وزارت نیرو پیش از این قول داده بودند که با پایان تابستان، برق صنایع هم از حالت سهمیه بندی خارج شود اما آن طور که انجمن سیمان گزارش می دهد، دو هفته ای است که برق سیمانی ها نوبت بندی شده است. تداوم فرایند قطع برق واحدهای سیمانی تاثیری منفی بر قیمت سیمان دارد.

دبیر انجمن سیمان، در همین باره اخطار داده در صورتی که برق واحدهای سیمانی به حالت قبل بازنشود، تولیدکنندگان هم عرضه خود را کاهش می دهند. کاهش تولید و عرضه تولیدکنندگان بازار هم، قیمت سیمان را افزایش می دهد.

نادر غفاری، عضو انجمن سنگ آهن هم روز سه شنبه به دولت در مورد افزایش قیمت سیمان در هفته بعد هشدار داد. او گفته بود: چنانچه قطع برق سیمانی ها در این هفته هم تداوم داشته باشد، این قطعی برق در نهایت منجر به کمبود سیمان در بازار می شود. در صورت کمبود، قیمت سیمان نیز در بازار افزایش می یابد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2018

به "قیمت سیمان در هفته اول بهمن 1400، ثبات در بازار ادامه می یابد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت سیمان در هفته اول بهمن 1400، ثبات در بازار ادامه می یابد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید