لغو تورهای اروپایی به ایران

به گزارش مجله همراهان، البرز سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی البرز گفت: بسیاری از مردم قبلا می توانستند مبلغی را برای سفر کنار بگذارند ولی الان فکر می نمایند اگر می توانند همان مبلغ را پس انداز نمایند تا در صورتی که به مشکل برخوردند بتوانند هزینه نمایند.

لغو تورهای اروپایی به ایران

در سفر با تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید و آسیاب های بادی آمستردام هلند را نظاره گر باشید.

علی عبادی اظهار کرد: اتفاقاتی که طی 10 روز گذشته در کشور افتاده باعث دگرگونی صنعت گردشگری کشور می گردد.

وی شرح داد: آمارها نشان می دهد بعضی تورهای ورودی گردشگران خارجی بعد از اتفاقات اخیر لغو شده و متاسفانه این فرایند ادامه خواهد داشت.

طبق آخرین آمارها 70 درصد تورهای آسیایی و 100 درصد تورهای اروپایی به ایران لغو شده که این امر به شدت درآمد صنعت هتلینگ و توریسم به ویژه در استان های گردشگرپذیر را تحت تاثیر قرار می دهد.

عبادی با بیان اینکه معین نیست لغو تورهای خارجی به ایران تا چه زمانی ادامه داشته باشد، شرح داد: امیدواریم شرایطی ایجاد گردد که نگاه گردشگران خارجی برای سفر به ایران مجدداً تعدیل و به روال قبل بازگردد.

این مسئول با اشاره به اینکه اتفاقات پیش آمده تاثیر چندانی بر شرایط گردشگرپذیری البرز نگذاشته، گفت: سهم البرز از گردشگران خارجی تا پیش از این اتفاق هم بسیار کم بود و سقوط این هواپیما نقش چندانی در گردشگری خارجی البرز نداشته است.

سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی البرز با اشاره به شرایط گردشگی داخلی گفت: هزینه سفرهای داخلی نیز افزایش قابل توجهی در مقایسه با سال قبل داشته و همین باعث شده بسیاری مردم با تردید به مقوله سفر نگاه نمایند.

عبادی اضافه نمود: گرانی بنزین، تحریم ها، شرایط نامناسب مالی ، پایین آمدن قدرت خرید مردم و ... بر تعداد سفرهای خانوارهای ایرانی تاثیرگذاشته است.

بسیاری از مردم قبلا می توانستند مبلغی را برای سفر کنار بگذارند ولی الان فکر می نمایند اگر می توانند همان مبلغ را پس انداز نمایند تا در صورتی که به مشکل برخوردند بتوانند هزینه نمایند.

وی گفت: این مسائل باعث آسیب به حوزه گردشگری و کم جان شدن اقتصاد این حوزه می گردد که برای آن باید چاره جویی کرد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 13 شهریور 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 678

به "لغو تورهای اروپایی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو تورهای اروپایی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید