مقام روس: تحریم های آمریکا علیه ایران بی نتیجه هستند

به گزارش مجله همراهان، معاون نخست وزیر و وزیر انرژی سابق روسیه تحریم های غرب علیه ایران را مغایر با قوانین سازمان ملل و بی نتیجه دانست.

مقام روس: تحریم های آمریکا علیه ایران بی نتیجه هستند

معاون نخست وزیر و وزیر انرژی سابق روسیه در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی تحریم های آمریکا علیه ایران را غیرقانونی و بی نتیجه خواند.

الکساندر نواک گفت: تصور نمی کنم ایران علت اوضاع بی ثبات خلیج فارس باشد. اقداماتی که علیه ایران انجام شده است، به صورت تحریم هایی که علیه آن اعمال شده اند که فراوری و صادرات نفت یک جنبه کلیدی آن هاست، بسیار اهمیت دارند، چرا که ایران همیشه یکی از بزرگ ترین صادرنمایندگان نفت در دنیا بوده است و فراوری و صادرات نفت برای اقتصاد ایران حیاتی است.

وی در ادامه ضمن مخالفت با محدودیت های صادراتی علیه ایران گفت: در رابطه با محدودیت هایی که علیه صادرات ایران اعمال شده است، ما از ایران حمایت می کنیم و معتقدیم تحریم ها غیرقانونی هستند و آن ها (تحریم ها) از جانب سازمان ملل تایید نشده اند.

نواک گفت: این گام ها به طور جدی اوضاع را بی ثبات می نمایند، نه تنها در ایران که تحریم ها علیه آن اعمال شده است، بلکه همانطور که همه ما می توانیم ببینیم، در سراسر منطقه اطراف خلیج فارس. آنچه که اهمیت دارد این است که آن ها (تحریم ها) در نهایت، به نتایج (مورد نظر) نمی رسند.

خبرنگاران بین الملل ایران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 آبان 1401 بروزرسانی: 29 آبان 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2204

به "مقام روس: تحریم های آمریکا علیه ایران بی نتیجه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام روس: تحریم های آمریکا علیه ایران بی نتیجه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید