ناتوانی طلافروشان در پرداخت مالیات

به گزارش مجله همراهان، خبرنگاران: نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با اشاره به زمان ارائه اظهارنامه های مالیاتی تا آخر فرودین ماه و تعطیلی واحدهای کسب طلا و جواهر تا این زمان، خواهان تمهیدات لازم و بسته های حمایتی برای این صنف شد؛ چراکه باوجود تعطیلی اصناف و عدم کسب درآمد، آن ها قدرت پرداخت مالیات را ندارند.

ناتوانی طلافروشان در پرداخت مالیات

به گزارش مجله همراهان مسعود یزدانی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اینکه مسائل اخیر را برای اصناف و صنف طلا و جواهر در 40 سال اخیر بی سابقه خواند، اظهار کرد: در حال حاضر در شرایط خاص متاثر از ویروس کرونا، شاهد تعطیلی ها و توقف فعالیت هستیم که باعث ضربه شدید به بدنه اصناف به ویژه صنف و صنعت طلا و جواهر شده است.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به زمان ارائه اظهارنامه های مالیاتی تا سرانجام فروردین ماه 99، توضیح داد: با توجه به تعطیلی واحدهای کسبی طلا و جواهر اعم از بازار و واحدهای طلافروش و پاساژها که از ابتدای اسفند ماه سال 98، شروع شده و بنابر تصمیات گرفته شده در جلسه روز گذشته (یکشنبه) ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، مبنی بر زمان شروع فعالیت صنف ها در استان تهران، تا 30 فروردین ماه ادامه دارد، عملا ارائه اظهارنامه مالیاتی تا این مدت، کاری مشکل و نشدنی است؛ لذا از سازمان امورمالیاتی و ستاد ملی کرونا درخواست داریم ضمن معافیت های مالیاتی، با ارائه بسته های حمایتی این صنف و همه اصناف را در این شرایط بحرانی، کمک نمایند.

وی اضافه نمود: شرایط اصناف به ویژه صنف طلا و جواهر در شرایطی است که فعالیت و سرمایه ها در یک ماه و نیم اخیر با رکود شدیدی روبرو بوده است و در حقیقت شب عیدی کاملا تعطیل را سپری نموده اند؛ بنابراین هیچ خرید و فروشی انجام نداده و درآمدی در این مدت کسب ننموده است. علاوه براین با توجه به اینکه طلا ابزار کار اصلی اهالی این صنف است، چنانچه در صنف ما طلا وجود نداشته باشد، عملا کاری صورت نمی گیرد؛ بنابراین شرایط ایجاد شده در پی گسترش کرونا، اعضای صنف ما را با مسائل و معضلات متعددی روبرو نموده است .

یزدانی مسائل اصلی این صنف در شرایط کرونایی را مالیات و اظهارنامه های مالیاتی، عدم توان پرداخت اجاره های سنگین توسط واحدهای استیجاری، بیمه های کارگری، وجود طلای امانی دست همکاران صنفی و عدم تسویه حساب های سرانجام سال معرفی کرد و گفت: ضمن اینکه چک های بانکی دست فعالان این صنف با وجود باز بودن بانک ها که عملا تبدیل به پول تبدیل نمی شوند که ما را در پرداخت ها به دردسر خواهد انداخت. مشکل این چک ها در بازار جدی است که زنجیره وار به هم متصل است، اگر بانک مرکزی طبق وعده ای که داده است، از برگشت چک ها جلوگیری کند، قطعا گام مهمی در آرامش بازار برداشته است.

این عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه بسکمک از همکاران ما کارگران روزمزد هستند و روزانه با فعالیتی که انجام می دهند به امرار معاش مشغولند و راه دیگری برای ارتزاق خود ندارند، اظهار کرد: بنابراین آن ها با تعطیلی بازار و متوقف شدن کسب و کارها با مسائل جدی روبرو هستند؛ لذا امیدواریم بسته های حمایتی دولت مشمول حال این افراد هم بشود.

نایب رییس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران با تاکید براینکه هزینه ها در صنف طلا و جواهر بالاست، اظهار کرد: صنف و صنعت طلا و جواهر بسیار شنماینده است و با تصمیمات نادرست بسیار آسیب پذیر خواهد بود، لذا از مسئولان دولتی و ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهشمندیم، تصمیمات مورد نظر را تسهیل نموده و فقط در حد صحبت و دستورالعمل عمل ننمایند، بلکه حامی و در عمل به نفع اصناف باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 980

به "ناتوانی طلافروشان در پرداخت مالیات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناتوانی طلافروشان در پرداخت مالیات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید