نظام اجاره داری حرفه ای در آینده نزدیک راه اندازی می گردد

به گزارش مجله همراهان، خبرنگاران: معاون وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی نظام اجاره داری در آینده نزدیک اطلاع داد.

نظام اجاره داری حرفه ای در آینده نزدیک راه اندازی می گردد

به گزارش مجله همراهان به نقل از ایرنا، محمود محمودزاده درباره ساماندهی بازار اجاره بها و سیاستگذاری وزارت راه و شهرسازی در این خصوص، گفت: بازار اجاره همیشه توسط بخش خصوصی ساماندهی می گردد.

وی با اشاره به اینکه پیش تر نهاد اجاره داری در کشور وجود نداشت، اضافه کرد: موضوع اجاره داری حرفه ای به جد از سوی معاونت مسکن و ساختمان در حال پیگیری است.

محمودزاده راه اندازی نظام اجاره داری حرفه ای را راهکاری قابل اطمینان برای نظم دادن به بازار اجاره مطرح کرد و اضافه کرد: از دیگر موضوعاتی که توسط وزارتخانه در مورد بازار اجاره در دست پیگیری واقع شده است، تکمیل اطلاعات سامانه املاک و اسکان است که نیمه بهمن 98 رونمایی شد.

وی ادامه داد: اطلاعات سامانه املاک و اسکان از سوی سازمان ها، وزارتخانه ها و نهادهای دیگر در حال جمع آوری است تا به سازمان امور مالیاتی تحویل داده گردد.

معاون وزیر راه یادآور شد: هدف ما در وزارت راه و شهرسازی از کوشش برای راه اندازی این سامانه و تکمیل اطلاعات آن توسط سازمان ها و دستگاه های مختلف، شناسایی خانه های خالی و راهنمایی آنها به بازار اجاره است.

به گفته محمودزاده، راهنمایی خانه های خالی به سمت بازار اجاره سبب می گردد که شاهد تاثیر مثبت در بازار اجاره باشیم و با توجه به وضعیتی که اکنون برای مستاجران وجود دارد، قابل درک است که بخش عمده ای از آنها به دلیل بحران کرونا، از عهده مخارج و هزینه کرایه واحدهای مسکونی برنمی آیند و امید است بتوانیم کمکی انجام دهیم تا شاهد فرایند کاهشی اجاره بها به جای افزایش آن باشیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 964

به "نظام اجاره داری حرفه ای در آینده نزدیک راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام اجاره داری حرفه ای در آینده نزدیک راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید