پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان فراخوان داد

به گزارش مجله همراهان، فراخوان پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، با اضافه شدن بخش آهنگسازی، در بخش های موسیقی نواحی ایران، موسیقی دستگاهی و موسیقی کلاسیک منتشر شد.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان فراخوان داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، جشنواره پانزدهم ملی موسیقی جوان به دبیری هومان اسعدی و مشارکت گستردۀ استادان موسیقی کشور به صورت مجازی و در چهار بخش موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی کلاسیک، موسیقی نواحی ایران و آهنگسازی برگزار می گردد.

در بخش موسیقی دستگاهی ایران خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، تنبک، دف، سنتور، سه تار، عود، قانون، کمانچه، نی؛ در بخش موسیقی کلاسیک نوازندگان سازهای اُبوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، کلارینت، کنترباس، گیتار، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن؛ و در بخش موسیقی نواحی ایران خوانندگان و نوازندگان سازهای زهی، بادی و کوبه ای از منطقه ها مختلف کشور به رقابت خواهند پرداخت.

سال جاری، بخش آهنگسازی با امکان استفاده از سازهای دستگاهی، نواحی و کلاسیک در قالب های دوئت، تریو و کوارتت به پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان اضافه شده است؛ به طوری که متقاضیان با در نظر دریافت سقف سنی 29 سال می توانند در این بخش شرکت نمایند.

جشنواره پانزدهم موسیقی جوان در قالب سه گروه سنی الف، 15 تا 18 سال، (متولدین سال های 1382 تا 1385)، گروه سنیب، 19 تا 23 سال، (متولدین سال های 1377 تا 1381) و گروه سنی ج، 24 تا 29 سال، (متولدین سال های 1371 تا 1376) برگزار می گردد.

متقاضیانی که سن آنها از 15 سال کمتر است هم، در صورت آمادگی و تمایل، می توانند آثار خود را برای آنالیز در گروه سنی الف، با اجرای موارد مندرج ذیل گروه سنی الف در فراخوان ارسال نمایند.

شرکت نمایندگان می بایست رپرتوارِ تعیین شده را به صورت ویدئویی ضبط و از اول تیرماه تا پانزدهم مرداد 1400، همراه با فُرم ثبت نام و مدارکِ مندرج در فراخوان، به وسیله سامانه بامک به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

پس از آنالیز و ارزیابی آثار ارسالی به وسیله هیئت های داوری، اسامی منتخبین از سوی دبیرخانه جشنواره اعلام می گردد.

با توجه به شیوع بیماری کرونا، پانزدهمین دوره جشنواره ملی موسیقی جوان همچون سال گذشته به صورت مجازی برگزار می گردد.

هرگونه تغییر احتمالی در فرایند برگزاری جشنواره از سوی روابط عمومی، سایت رسمی جشنواره به نشانی nfym.ir و صفحه رسمی اینستاگرام جشنواره nfym.iran اعلام خواهد شد.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پاییز سال جاری به دبیری هومان اسعدی و مشارکت گسترده استادان موسیقی ایران با حمایت دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،به وسیله انجمن موسیقی ایران و با همکاری بنیاد رودکی برگزار می گردد.

برای دریافت فراخوان اینجا کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1741

به "پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان فراخوان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان فراخوان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید