کاهش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در اروپا

به گزارش مجله همراهان، شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در اروپا به طور چشمگیری کاهش یافته است.

کاهش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل مجله همراهان و به نقل از یورونیوز، در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی پس از هفته ها قرنطینه و اعمال محدودیت های شدید اجتماعی برای بازگشت به زندگی عادی آماده می شوند، شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و بریتانیا، کشورهایی با بیشترین درگیری با کووید-19 در اروپا به شدت کاهش یافته است.

اسپانیا: اولین روز بدون قربانی پس از سه ماه

مقام های بهداشت اسپانیا روز دوشنبه اعلام کردند برای اولین بار از سوم ماه مارس، این کشور در 24 ساعت گذشته هیچ موردی از مرگ ناشی از ویروس کرونا را ثبت ننموده است و تنها در این مدت 71 مورد جدید ابتلا به کووید-19 در مراکز درمانی این کشور شناسایی شده است.

دکتر فرناندو سیمون، مدیر مرکز فوریت های پزشکی اسپانیا در نشست خبری روزانه با وجود بسیار مثبت خواندن فرایند نزولی ابتلا به بیماری، خواهان جلوگیری از برگزاری جشن های عمومی شد. در اسپانیا بیش از 27 هزار نفر جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست داده اند.

دولت پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا با اعمال یکی از سخت گیرانه ترین قرنطینه های دنیا، اکثریت قریب به اتفاق مردم این کشور را برای هفته ها خانه نشین کرد. قرار است برنامه چند مرحله ای بازگشت به زندگی عادی، در اول ژوئیه (یک ماه دیگر) به سرانجام رسد.

ادامه سیر نزولی مبتلایان و قربانیان کووید19 در فرانسه

شمار مبتلایان به کووید19 در فرانسه با 338 مورد جدید ابتلا در 24 ساعت گذشته، به 189 هزار و 220 نفر رسید.

در این کشور طی 24 ساعت گذشته 31 نفر نیز در اثر ابتلا به این بیماری در بیمارستان ها جان باختند که شمار کل قربانیان کرونا را به 28 هزار 833 نفر رساند؛ از این تعداد 18 هزار و 506 نفر در بیمارستان ها درگذشته اند. این آمار در حالی اعلام می گردد که فرانسه از روز آدینه شمار جدید قربانیان خانه های سالمندان را اعلام ننموده است و احتمالا در روزهای آینده و با تجمیع شمار این جان باختگان باید منتظر جهش دوباره تعداد قربانیان بود.

بنا بر اعلام مقامات بهداشت فرانسه، شمار بیماران کووید19 در بخش مراقبت های ویژه نیز رو به کاهش است.

فرانسه از سه شنبه دوم ژوئن بسیاری از محدودیت های اجتماعی را لغو خواهد نمود.

شمار مبتلاین در ایتالیا به کمترین میزان از ماه فوریه رسید

ایتالیا روز دوشنبه کمترین شمار مبتلایان روزانۀ کرونا را از 26 فوریه به اینسو به ثبت رساند.

شمار مبتلایان جدید این کشور در 24 ساعت گذشته 178 نفر بوده است؛ این در حالیست که آمار روزانۀ مبتلایان در آدینه 29 مه 516 نفر و در روز شنبه 416 و نهایتا روز گذشته یعنی یکشنبه 355 نفر بوده است.

آمار کل بیماران کووید19 در ایتالیا هم اکنون به رقم 233 هزار و 197 نفر رسیده است و بنا بر گزارش رم، شمار افراد بستری شده در بخش های مراقبتهای ویژه بیمارستانها نیز رو به کاهش است.

شمار جان باختگان گرونا در ایتالیا در 24 ساعت گذشته 60 نفر بوده که از میانگین روزانۀ هفته گذشته پایین تر است. شمار کل قربانیان کرونا در این کشور تا سرانجام روز دوشنبه اول ژوئن به 33 هزار و 475 نفر رسیده است.

در منطقه 10 میلیون نفری لمباردی ایتالیا که بیش از دیگر مناطق این کشور درگیر بحران شیوع کروناست، در مجموع 89 هزار و 18 نفر تا کنون به کووید19 مبتلا شده و 16 هزار و 131 نفر جان باخته اند. این منطقه نیز در روز دوشنبه تنها داده های مربوط به ابتلای 50 مورد جدید را ثبت کرد.

آمارهای جدید برای ساکنان ایتالیا امیدوار کننده هستند بویژه آنکه قرار است از روز چهارشنبه 3 ژوئن مرزهای داخلی و بین 20 منطقه این کشور همچنین مرزهای خارجی آن به روی شهفرایندان اتحادیه اروپا و منطقه شنگن باز شوند.

بریتانیا؛ رکورد کمترین شمار ابتلا در یک روز

بریتانیا نیز روز دوشنبه کمترین شمار ابتلا به ویروس کرونا از 23 مارس به اینسو را ثبت کرد. در 24 ساعت گذشته 1570 نفر به موارد جدید ابتلا به کرونا اضافه شدند که به این ترتیب شمار کل مبتلایان به کووید19 در این کشور را بیش از 276 هزار و 300 نفر و شمار کل قربانیان را به بیش از 39 هزار نفر افزایش داد.

در بریتانیا همچنین از روز دوشنبه مرحله دیگری از کاهش محدودیت های اجتماعی از جمله بازگشایی مدارس و از سر گیری بعضی فعالیت های مالی اجرا شد.

مقامات بهداشت این کشور با اتکا به آمارهای جدید ابتلا به کرونا، اعلام نموده اند که در نبرد با همه گیری این ویروس پیروز شده اند.

با این وجود همچنان تجمع بیش از 6 نفر در اماکن عمومی بریتانیا حتی در پارک ها و بوستان ها ممنوع است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1107

به "کاهش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید