پلیس بریتانیا رانندگی شبانگاهی افرادی که به تازگی گواهینامه گرفته اند ممنوع می نماید

به گزارش مجله همراهان، پلیس بریتانیا اعلام نموده به زودی رانندگی افرادی را که به تازگی گواهینامه گرفته اند، در جاده های برون شهری یا پر ازدحام ممنوع می نماید. این موضوع در شرایطی مطرح می گردد که بعضی دیگر از کشورها به دلایلی مختلف آن را رد نموده اند.

پلیس بریتانیا رانندگی شبانگاهی افرادی که به تازگی گواهینامه گرفته اند ممنوع می نماید

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، از این پس رانندگان جوان یا تازه کار بریتانیایی با محدودیت هایی بی سابقه رو به رو خواهند شد. هدف از این طرح کاهش تصادفات جاده ای عنوان شده است.

پیش از این، طرح مذکور در بعضی کشورها مثل نیوزیلند، سوئد، استرالیا، کانادا و ایالات متحده رد شده است. اما بریتانیا میخواهد این طرح را اجرایی کند. یکی از دلایلی که این طرح در کشورهایی مثل سوئد رد شده است محدود بودن ساعات روشنایی در بعضی ماههای سال است. این موضوع باعث می گردد بعضی دانشجویان، افراد شب کار یا افرادی که ساعات زیادی بیرون خانه هستند با مشکل تردد روبرو شوند.

مایکل الیس مدیر ایمنی جاده ای بریتانیا در این خصوص گفت: بعضی از جاده های ما امن ترین جاده ها در دنیا محسوب می شوند، اما ما همواره به دنبال راه هایی برای ایمن سازی این جاده ها می گردیم. دریافت گواهینامه رانندگی برای جوانان هیجان انگیز است، اما همچنین می توان خطرناک باشد. بنابراین ما با قوانین جدید سعی داریم سلامت جوانان را تضمین کنیم.

طبق قوانین کنونی، رانندگانی که این قانون را نادیده بگیرند، با کسر امتیاز گواهینامه یا حتی تعلیق موقت آن رو به رو خواهند شد.

منبع: انتخاب
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 606

به "پلیس بریتانیا رانندگی شبانگاهی افرادی که به تازگی گواهینامه گرفته اند ممنوع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس بریتانیا رانندگی شبانگاهی افرادی که به تازگی گواهینامه گرفته اند ممنوع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید