چقدر و چطور پیاده روی کنید لاغر می شوید؟ (اینفوگرافیک)

به گزارش مجله همراهان، استخوان هایتان سالم می مانند و دستگاه گوارشتان بهتر کار می نماید، زود وزن کم می کنید و کمتر با افسردگی و اضطراب درگیر می شوید. محققان می گویند همه این فواید، با 30 دقیقه پیاده روی در سه روز هفته به شما خواهد رسید. اگر می خواهید به بهانه سلامتی و با هدف کاهش وزن پیاده روی کنید ادامه این مطلب را بخوانید. ما همه چیز را در خصوص لاغری با پیاده روی و آداب راه پیمایی با شما در میان خواهیم گذاشت.

چقدر و چطور پیاده روی کنید لاغر می شوید؟ (اینفوگرافیک)

لاغری با پیاده روی یک آرزوست یا واقعیت؟

از نظر پژوهشگران، با این میزان راه رفتن بدون ایجاد تغییر در رژیم غذایی تان می توانید وزن کم کند. برای مثال به گفته متخصصان تغذیه، کسانی که هر روز 1.6 کیلومتر پیاده روی می نمایند، در روز 100 کالری بیشتر از دیگران می سوزاند. اینکه با پیاده روی چقدر از وزنتان کم گردد، بستگی به وضعیت بدنی شما و سرعت راه رفتن تان دارد. اگر اضافه وزن زیادی داشته باشید، احتمالا زودتر وزن کم می کنید.

لاغری با پیاده روی تنها یک آرزو نیست. افراد بزرگسالی که در هر ساعت 6.5 کیلومتر راه می روند، اگر وزن متوسطی داشته باشند، در این یک ساعت 400 کالری می سوزانند. شما با برداشتن هر 2000 قدم حدودا 100 کالری خواهید سوزاند و با سوزاندن هر 3500 کالری، تقریبا نیم کیلو از وزنتان را کم خواهید کرد.

البته پیاده روی، تنها ورزش لاغر نماینده نیست. در می توانید با ورزش های کالری سوز آشنا شوید.

هر روز چند قدم برمی دارید؟

شما هر روز چقدر راه می روید و چه میزان کالری را از این طریق می سوزانید؟ نمی دانید؟ شاید یاری دریافت از اپلیکیشن هایی که روی گوشی هوشمند نصب می شوند یا دسبتبندها و ساعت های گام شمار بتواند انگیز شما را برای راه رفتن بیشتر کند. یاری دریافت از این ابزارها لاغری با پیاده روی را برایتان آسان تر و امیدوارنماینده تر می نماید.

اگر این اپلیکیشن ها می گویند که هر روز کمتر از 5 هزار قدم برمی دارید، یعنی فرد کم تحرکی هستید و احتیاج به برنامه ریزی جدیدی برای فعالیت های روزانه تان دارید. محققان می گویند این میزان راه رفتن، می تواند بدنتان را در وضعیت مطلوب قرار دهد، اما معنای این حرف این نیست که کمتر راه رفتن خیری به شما نمی رساند. آنچه شما لازم دارید، بیشتر تحرک کردن در حد توان و بسته به شرایط زندگی تان است. پس ناامید نشوید.

چطور می توان بیشترین چربی را سوزاند؟

  • پیاده روی که با هدف چربی سوزی انجام می گردد، آداب مخصوص به خود را دارد. اگر قصد شما لاغری با پیاده روی است، باید به این اصول وفادار باشید.
  • کفش مناسبی را برای پیاده روی انتخاب کنید. کفش های بیش از اندازه تخت، پاشنه دار و با کفی نامناسب، به پاها و زانوهایتان آسیب می زنند؛
  • حداقل 45 دقیقه زمان به پیاده روی اختصاص دهید تا هورمون سروتونین (هورمون شادی) در بدنتان ترشح گردد؛
  • 10 دقیقه اول پیاده روی را با سرعت آرام پیش ببرید. قرار نیست از لحظه آغاز، سریع و نفس گیر حرکت کنید؛
  • برای لاغری با پیاده روی سرعت تان را آرام آرام بالا ببرید و در طول 30 دقیقه اوج بگیرید؛
  • بعد از 30 دقیقه سرعت تان را آرام آرام کم کنید و 5 دقیقه با سرعت پایین راه بروید.
منبع: کتاب کاله
انتشار: 26 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 202

به "چقدر و چطور پیاده روی کنید لاغر می شوید؟ (اینفوگرافیک)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چقدر و چطور پیاده روی کنید لاغر می شوید؟ (اینفوگرافیک)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید