کیانوش عیاری: هر چه از اسکار فرهادی بگوییم کم است

به گزارش مجله همراهان، عیاری از اسکار فرهادی به عنوان جایزه ای ارزشمند یاد کرده و گفت: او با این جایزه به سینمای ایران اعتبار بزرگی بخشید که نمی توان آن را کتمان کرد.

کیانوش عیاری: هر چه از اسکار فرهادی بگوییم کم است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چهره های مطرح زیادی پس از برنده شدن فیلم فروشنده در اسکار مسروری خود را از این اتفاق خوشایند برای سینمای ایران ابراز کردند. کیانوش عکمک کارگردان سینما نیز در گفتگویی که با سینما سینما داشته از مسروری اش بابت دریافت این جایزه ارزشمند گفته است.

فرهادی برای دومین بار و این دفعه برای ساخت فیلم فروشنده توانست جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان مراسم اسکار را کسب کند. او به دلیل منع صدور ویزا برای هفت کشور مسلمان از سوی دولت آمریکا حضور در این مراسم را تحریم کرد؛ کنندگان فرهادی در این مراسم انوشه انصاری و فیروز نادری بودند که اسکار فرهادی را دریافت کردند.

کیانوش عکمک کارگردان سینما درباره کسب دومین اسکار اصغر فرهادی برای فیلم فروشنده گفت: کسب اسکار آن هم برای دومین بار برای اصغر فرهادی را به فال نیک می گیرم. اتفاق مهمی است که هر چه درباره آن صحبت کنیم، کم است. مهم نیست که چه کسی از کسب این جایزه مسرور می شود یا ناراحت، در نهایت اصغر فرهادی جایزه اسکار را کسب کرده و باید به او افتخار کنیم. تمام این اتفاقات و کسب چنین جایزه ای به سود سینمای ایران است و ما باید این موضوع را به خوبی درک کنیم. کسانی هم که نمی دانند و متوجه نیستند باید درک کنند که فرهادی کمک بزرگی به سینمای ایران کرده است.

او ادامه داد: بیانیه فرهادی به اندازه جایزه ای که برد اهمیت داشت. زیرا ما اکنون در شرایط ویژه ای هستیم. این شرایط را آمریکا به وجود آورده است؛ و فرهادی با موضوعاتی که در این مراسم ابراز کرد نشان داد که درک و فهم بالایی از شرایط دارد و مسائل به خوبی تجزیه و تحلیل کرده است.

کارگردان فیلم کاناپه درباره مورد توجه قرار دریافت فیلم های اصغر فرهادی در جشنواره های بین المللی گفت: سینمای ایران طی سه دهه اخیر ویژگیهای زیادی داشته است؛ همین موضوع باعث شده که مورد توجه مخاطبان غیر ایرانی قرار بگیرد. البته بعضی اوقات در فیلم های اجتماعی افراط بیداد می کند. اما نمونه ملایم تر و واقع گرایانه آن در فیلمهای فرهادی به خوبی دیده می شود. به همین دلیل، سینمای ایران طی سالهای اخیر از اهمیت بالایی برخوردار شده و نزدیک به سی سال است که سینمای ایران مورد توجه بسکمک از جشنواره های خارجی قرار گرفته.

عکمک درباره فرهادی گفت: به آقای فرهادی تبریک ویژه می گویم. البته تبریک من کاملا دو آتیشه است. به فرهادی افتخار می کنیم و امیدوارم که این راه را به خوبی دنبال کند.

مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1323

به "کیانوش عیاری: هر چه از اسکار فرهادی بگوییم کم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیانوش عیاری: هر چه از اسکار فرهادی بگوییم کم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید