یک ماساژ ساده، اما مؤثر برای جوان سازی دور چشم

به گزارش مجله همراهان، یکی از اولین بخش های صورت که بالا رفتن سن را در خود نشان می دهد، چشم ها هستند. ابروها، پلک بالا و گوشه بیرونی چشم ها دچار افتادگی می شوند و چین و چروک های کوچک آغاز به ظاهر شدن روی صورت می نمایند.

یک ماساژ ساده، اما مؤثر برای جوان سازی دور چشم

به گزارش روزیاتو، یکی از اولین بخش های صورت که بالا رفتن سن را در خود نشان می دهد، چشم ها هستند. ابروها، پلک بالا و گوشه بیرونی چشم ها دچار افتادگی می شوند و چین و چروک های کوچک شروع به ظاهر شدن روی صورت می نمایند. با این حال، یک ماساژ ویژه ژاپنی به نام شیاتسو (Shiatsu) هست که می تواند به احیا و جوان شدن دوباره پوست دور چشم ها یاری کند. شیاتسو با دیگر انواع ماساژ فرق دارد، چرا که حرکات آن به وارد کردن فشار به نقاط بخصوصی از صورت خلاصه می گردد. زنان ژاپنی از این ماساژ به وفور استفاده می نمایند و شاید راز زیبایی و جوانی آن ها همین باشد.

ماساژ شیاتسو چیست؟

نام این ماساژ ترکیبی از دو کلمه ژاپنی به معنای فشار و انگشت است. این ماساژ به وسیله فردی به نام توکوجیرو نامیکوشی در اوایل قرن بیستم ابداع شد. ماساژ شیاتسو بر پایه دانش آناتومی و راز های طب سنتی تبت شکل گرفته و مبدع این ماساژ از آن برای درمان آرتریت یا همان التهاب مفاصل استفاده می کرد.

این متد ساده و مؤثر با استقبال مردم ژاپن روبرو شد و از سوی متولیان درمان این کشور نیز به طور رسمی مورد تأیید نهاده شد. استفاده از شیاتسو هنوز در ژاپن متداول است، از جمله در حوزه زیبایی. جالب است که مبدع این شیوه که تا 95 سالگی عمر کرد، خود نیز همیشه بسیار جوان تر از سن واقعی اش به نظر می رسید. او بعلاوه می گفت این ماساژ بر پایه حس غریزی ما انسان ها برای مالش و گرم کردن نقاط دردناک بدن خود شکل گرفته است.

اما ماساژ شیاتسو چگونه عمل می نماید؟ نقاط بخصوصی بر روی صورت و بدن وجود دارد که فشردن آن ها به بهبود گردش خون و مایع لنفاوی یاری می نماید. این کار باعث افزایش سوخت و ساز در بافت ها هم می گردد، امری که به تأثیر این ماساژ می افزاید. در نتیجه آن، فرآیند احیاء بدن به طور طبیعی شروع می گردد.

اگر می خواهید این ماساژ را برای خودتان انجام دهید، به خاطر داشته باشید که باید صرفاً به نقاط بخصوصی فشار وارد کنید، نه اینکه ناحیه ای ماساژ دهید، چرا که این کار تنها باید به دست متخصص انجام گردد. شدت فشار وارده باید میانه باشد، به طوری که یک احساس ناراحتی جزئی داشته باشید.

ماساژ دور چشم ها به تقویت ماهیچه های دور چشم، کمرنگ شدن چین و چروک ها، افزایش خاصیت ارتجاعی پوست (با افزایش فراوری کلاژن و الاستین) و متعادل سازی مقدار فراوری چربی پوست، یاری می نماید.

حرکات زیر به صورت جداگانه یا به عنوان یک ماساژ کامل صورت قابل انجام هستند. به علاوه می توانند اثربخشی هر نوع ماساژ یا ورزش صورت دیگر را هم افزایش دهند.

1- بالا بردن ابرو ها

یک ماساژ ساده، اما مؤثر برای جوان سازی دور چشم

ناحیه فشار: ابتدا و انتهای ابرو ها و وسط آن ها

انگشتان اشاره، وسط و حلقه خود را بر روی این نقاط قرار دهید و فشار وارد کنید. برای برطرف افتادگی ابرو ها و بالا رفتن دوباره آن ها باید ابرو ها را اندکی به سمت بالا فشار دهید.

مدت زمان فشار: 7 ثانیه

2- برطرف چین و چروک های پاکلاغی

یک ماساژ ساده، اما مؤثر برای جوان سازی دور چشم

ناحیه فشار: گوشه های بیرونی چشم ها

انگشتان اشاره خود را بر روی نقاط مورد نظر قرار دهید، آنجا را اندکی گرم کنید، فشار دهید و سپس انگشت خود را بردارید. می توانید ماهیچه ها را اندکی به سمت گیجگاه هم بکشید. این کار را بدون بلند کردن انگشت خود انجام دهید. مطمئن شوید ماهیچه را حرکت می دهید، نه صرفاً پوست را.

مدت زمان فشار: 3 ثانیه

تعداد دفعات فشار: 3 بار

3- برطرف پف صورت

یک ماساژ ساده، اما مؤثر برای جوان سازی دور چشم

ناحیه فشار: گوشه های داخلی چشم ها، حد فاصل چشم ها تا پل بینی

انگشتان اشاره خود را بر روی نقاط مورد نظر قرار دهید و بدون کشیدن و حرکت دادن پوست، یک فشار عمودی به آنجا وارد کنید. می توانید با انگشتان وسط و اشاره خود هم یک چنگال درست کنید و هر دو گوشه داخلی و بیرونی چشم ها را به طور همزمان فشار دهید.

مدت زمان فشار: 3 ثانیه

تعداد دفعات فشار: 3 بار

4- برطرف چین و چروک های روی پل بینی

یک ماساژ ساده، اما مؤثر برای جوان سازی دور چشم

ناحیه فشار: بین ابرو ها

انگشتان اشاره، وسط و حلقه خود را جفت هم کنید و با نوک آن ها به این نقاط وسط ابرو ها فشار وارد کنید.

مدت زمان فشار: 5 تا 7 ثانیه

تعداد دفعات فشار: 2 بار

5- احیای پوست زیر چشم ها

یک ماساژ ساده، اما مؤثر برای جوان سازی دور چشم

ناحیه فشار: روی استخوان زیر چشم ها

انگشتان اشاره، وسط و حلقه خود را روی این نقاط قرار دهید و فشار وارد کنید.

مدت زمان فشار: 10 ثانیه

تعداد دفعات فشار: 2 بار

منبع: فرارو
انتشار: 5 شهریور 1402 بروزرسانی: 5 شهریور 1402 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2322

به "یک ماساژ ساده، اما مؤثر برای جوان سازی دور چشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ماساژ ساده، اما مؤثر برای جوان سازی دور چشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید