ارسال آیین نامه رتبه بندی معلمان به دولت

به گزارش مجله همراهان، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان آموزش و پرورش و منطقه ها آزاد تجاری با بیان اینکه برنامه ما در بلند مدت برای تامین نیرو، جذب از طریق دانشگاه فرهنگیان است گفت: باید به نحوی امر توسعه آموزش را انجام بدهیم که بتوانیم در جریان رشد دانش آموزان در افق بیست ساله نیروی مورد نیاز معلمی را نیز تامین کرده باشیم که یکی از بستر ها منطقه ها آزاد هستند.

ارسال آیین نامه رتبه بندی معلمان به دولت

به گزارش ایسنا، وی اضافه کرد: تعداد زیادی از منطقه ها آزاد در منطقه ها کمتر برخوردار واقع شده اند و لذا باید مورد توجه جدی باشند که ارتقای آموزش در این منطقه ها در برنامه های سال آینده دیده می شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در اردیبهشت ماه، 34 هزار نفر در آزمون استخدامی جذب می شوند گفت: 25 هزار نفر نیز ورودی از دانشگاه فرهنگیان داریم.

نوری درباره آخرین شرایط تدوین آیین نامه رتبه بندی معلمان گفت: تدوین آیین نامه رتبه بندی تا امروز فرصت داشت. جلسات بسیار زیاد کارشناسی برگزار و نسخه اولیه به دولت ارسال شد. روی نسخه اولیه در دولت بر اساس شرایط کمی و کیفی نظر داده می شود.

وی در پاسخ به برخی اعتراضات پیرامون آیین نامه و نحوه امتیاز بندی ها اظهارکرد: هیچ وقت با یک آیین نامه نمی شود همه را راضی کرد. من خواستم نظرات را جمع آوری کنند و همکاران ما برای دوستانی که در جلسات بوده اند بفرستند که بررسی شود. اگر موردی پذیرفته شود، اعمال می شود.

آموزش حضوری با قوت دنبال می شود؛ آموزش ترکیبی نداریم

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه آموزش در مدارس با قوت به صورت حضوری دنبال می شود گفت: در این دوره، بسیار از آموزش جامانده ایم و هر بعدی که ببینیم خسارت است چه از بعد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، روانشناختی و چه بعد فردی؛ در این مدت، محدودیتی برای تعداد دانش آموزان نبوده و ستادکرونا اعلام نکرده است. شبکه شاد نیز فقط مکمل است و آموزش ترکیبی را اعمال نکرده ایم.

نوری اضافه کرد: مسئله ای برای آموزش حضوری نداشتیم. برخی مدارس سیستم خنک کننده نداشتند که خواستیم تامین شود. سرانه ای را به مدارس اختصاص داده ایم و سرانه دیگری نیز اختصاص داده می شود تا بخشی از نارسایی ها جبران شود. دانش آموزان شاد اند و الان تحمل می کنند. بروید از دانش آموزان بپرسید.

وزیر آموزش و پرورش درباره عدم رعایت آموزش حضوری کامل در برخی مدارس غیردولتی گفت: مدارس غیردولتی بر اساس قانون، تابع مقررات دولت اند و حتما رعایت می کنند. قانون هرچه را تصویب کرده باشد درباره آن ها هم اعمال می شود.

برگزاری کلاس های جبرانی برای دانش آموزان با توافق اولیاء

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره جبران عقب ماندگی های تحصیلی گفت: یک روش جبرانی وجود دارد، در قرارگاه عدالت تربیتی اقداماتی با مشارکت خیرین در حال پیگیری است، امروز هم در دولت مطرح کردم و رئیس جمهور گفتند اعتباری برای این امر درنظر گرفته شود که ما جبرانی تابستان را برای دانش آموزانی که جامانده اند داشته باشیم. این اقدام با توافق اولیا انجام خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2088

به "ارسال آیین نامه رتبه بندی معلمان به دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال آیین نامه رتبه بندی معلمان به دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید