اگر می خواهید از تعجب شاخ در بیاورید این گزارش را بخوانید ، برخی آمها واقعا شاخ در می آورند

به گزارش مجله همراهان، هنوز هم مجسمه مومی او در موزه ماتر به چشم می خورد. زن فرانسوی ملقب به مادام دیمانش در قرن نوزدهم به علت چهره خارق العاده اش مشهور شده بود. وقتی مادام دیمانش به سن 76 سالگی رسید، شاخ کوچکی روی پیشانیش آغاز به رشد کرد.

اگر می خواهید از تعجب شاخ در بیاورید این گزارش را بخوانید ، برخی آمها واقعا شاخ در می آورند

به گزارش خبرنگاران، هفته ها می گذشت و به نظر می رسید میزان این شاخ بزرگ و بزرگ تر می گردد. شش سال گذشت و شاخ روی پیشانی مادام به 25 سانتی متر رسید. از دست هیچ کس کاری ساخته نبود تا اینکه پزشکی به نام جوزف سوبربیل حاضر به جراحی شد و بالاخره شاخ مادام دیمانش از روی پیشانیش برداشته شد.

این مورد نادر پزشکی آن قدر عجیب بود که از روی چهره مادام دیمانش مجسمه مومی ساخته شد تا برای همواره در موزه ماتر بماند و یادآور اولین مورد مستند انسان شاخدار باشد. در چند سال اخیر خبرهای زیادی درباره انسان های شاخدار منتشر شده است. آیا به نظر شما وجود انسان های شاخدار حقیقت دارد؟

ما به شما می گوییم بله، حقیقت دارد. البته فکر نکنید شاخی که روی سر انسان ها درمی آید، همان تصوری است که ما از این عضو تزئینی و دفاعی موجودات دیگر داریم. خیر، این طور نیست. انسان های شاخدار دچار نوعی بیماری به نام شاخ های کوتانیوس هستند. شاخ های کوتانیوس نوعی تومورهای پوستی کراتینی ناهنجار است که معمولا ظاهری شبیه به شاخ دارند و روی سطح پوست ظاهر می شوند.

این شاخ ها معمولا کوچک هستند و در مکان های خاصی درمی آیند اما گاهی اوقات در موارد بسیار نادر طول آنها تا حد غیرمعمولی رشد می نماید. هرچند شاخ در آوردن انسان یکی از بیماری های شناخته شده در قرن حاضر به شمار می رود اما هنوز دلیل اینکه چرا فرد به چنین بیماری مبتلا می گردد، شناخته نشده است. در این بین تنها یک نظریه وجود دارد و آن اینکه وقتی شخص در معرض تشعشعات رادیو اکتیویته قرار می گیرد، ممکن است شاخ دربیاورد.

بنا بر مقاله ای که در مجله پزشکی جراحی های تومور منتشر شده است، معمولا این بیماری در مردهای بالای 55 سال و در زن های بالای 65 سال ظاهر می گردد. هرچند بروز چنین بیماری ای بسیار کم اتفاق می افتد اما اولین نشانه های آن قرن شانزدهم مشاهده شد. این گزارشی است درباره مشهورترین آدم های شاخدار جهان.

ژانگ روییفانگ

در سال 2009 پیرزن شاخدار چینی از روستای لینلو، سوژه خبر داغ بسیاری از سایت های خبری و روزنامه های سراسر جهان شد، زیرا دومین شاخ ژانگ 102 ساله هم آغاز به روییدن نموده بود و نه تنها سن زیاد او باعث تعجب بسیاری از افراد می شد، بلکه فراتر از آن، این شاخ های او بود که همه را شگفت زده می کرد.

جالب اینجاست هنگامی که خبرنگار آاول، یکی از سایت های خبری برای گفت وگو با پیرزن 102 ساله نزد او رفت، ژآنگ در ابتدا راضی به مصاحبه نبود، چون فکر می کرد که یک آدم عادی است و بنابراین نباید به عنوان یک موجود عجیب وغریب با او مصاحبه گردد ...

به نظر می رسید که پیرزن از روییدن شاخ دوم روی پیشانیش به هیچ عنوان ناراحت نیست و به خبرنگار گفت که دلش می خواهد هرچه زودتر دومین شاخ هم به میزان شاخ اول رشد کند و به میزان شش سانتی متر برسد. با انتشار این خبر بسیاری از پزشکان به پیرزن پیشنهاد برداشتن شاخ او را دادند اما ژانگ به هیچ عنوان این پیشنهاد را نپذیرفت و به این ترتیب منتظر ماند تا دومین شاخ هم بزرگ گردد.

ژانگ یونگسای

در سال 2006 پیرمردی 88 ساله به نام ژانگ یونسای از شهر ژینگ ژوی چین توجه رسانه های این کشور را به خود جلب کرد، زیرا این مرد چینی یک شاخ در قسمت راست سرش داشت. وقتی پیرمرد را برای یافتن دلیل رویش این عضو عجیب به بیمارستان بردند، او به پزشک معالج خود گفت که چهار ماه پیش به همان قسمت از سرش که شاخ درآورده، ضربه ای وارد شد و از آن موقع به بعد این شاخ عجیب و غریب آغاز به رشد کردن روی سرش کرد و هر روز بزرگ و بزرگ تر می شد.

بعد از انجام آزمایش های لازم روی پیرمرد، معلوم شد که او مبتلا به بیماری هایپرپلازیا شده که در آن سلول های قشر پوست بیش از حد رشد می نمایند. پس از تشخیص دلیل رویش شاخ روی سر پیرمرد چینی، او تحت عمل جراحی نهاده شد و شاخ از روی سرش برداشته شد.

هوآنگ یوآنفان

هوآنگ یوآنفان یکی از شهروندان عادی شهر زیوآن چین بود و مثل همه زندگی عادی خود را می گذراند تا اینکه وقتی به سن 82 سالگی رسید، زخمی را در سرش احساس کرد. هوآنگ تصور کرد شاید یک زخم معمولی است و به زودی خوب خواهد شد اما دو سال گذشت تا اینکه زخم سر پیرمرد تبدیل به یک شاخ هفت سانتی شد.

خانواده هوآنگ او را نزد چند پزشک بردند تا معالجه گردد اما همگی آنها بر این عقیده بودند که اگر شاخ پیرمرد را از سرش جدا نمایند، دوباره این شاخ روی سرش رشد می نماید. وقتی پیرمرد شاخدار جواب پزشکان را شنید و مطمئن شد که کاری از دست آنها برنمی آید، تصمیم گرفت شاخش را زیر کلاه پنهان کند اما وقتی خبرنگارها با او مصاحبه کردند، هوآنگ گفت: من سعی می کنم شاخ پشت سرم را زیر کلاه پنهان کنم اما اگر بزرگ تر گردد دیگر نمی توانم آن را پنهان کنم.

صالح طالب صالح

صالح طالب صالح پیرمردی اهل یمن بود که در سال 2007 توجه رسانه های این کشور را به خود جلب کرد. صالح 102 ساله پشت سرش شاخ روییده بود و اینکه یک شاخ روی سر انسان بروید، نه تنها برای مطبوعات و رسانه های یمنی بلکه برای همه مردم جهان بسیار شگفت انگیز و دور از فکر به نظر می رسید.

پیرمرد در گفت وگو با خبرنگاران گفت زمانی که 78 ساله بوده، شاخ روی سرش آغاز به رشد نموده و 24 سال است که او با این شاخ عجیب و غریب زندگی می نماید. البته در طول این چند سال، یک بار شاخ صالح که میزان آن به 48 سانتی متر رسیده بود، افتاد باز هم دوباره رشد کرد. صالح در خصوص رویش شاخ روی سرش به خبرنگاران چنین گفت: یک روز وقتی دستم را روی سرم کشیدم، متوجه لایه ای ضخیم روی پوست سرم شدم.

در آن موقع ها تجهیزات پزشکی مثل امروز وجود نداشت و از طرفی این عضو زائد زیاد مرا اذیت نمی کرد. برای همین من هم توجه زیادی به آن نکردم. به نظر می رسید که هر هفته این عضو بزرگ تر می شد تا اینکه میزان آن به 48 سانتی متر رسید و در سال 2006 افتاد اما دوباره آغاز به رشد کرد.

گرچه شاخی که روی سر صالح روییده بود، بعد از بزرگ شدن او را اذیت می کرد اما پیرمرد به هیچ عنوان حاضر به عمل کردن و برداشتن شاخش نبود. در پی امتناع صالح از عمل جراحی، آزمایش هایی روی او صورت گرفت تا پزشکان مطمئن شوند خطری او را تهدید نمی نماید. نتیجه این معاینات نشان داد شاخ پیرمرد 102 ساله بر اثر چند لایه و سخت شدن پوست سر، روی سرش به وجود آمده است.

عبدالرزاق

عبدالرزاق یکی از نیروهای پلیس بازنشسته اهل کارناتاکای هندوستان یکی دیگر از افرادی است که روی سر او شاخ روییده است؛ البته نه یک شاخ بلکه چند شاخ در پشت سر این پلیس بازنشسته به چشم می خورد. 20 سال است که عبدالرزاق با این شاخ ها زندگی می نماید.

به گفته اطرافیان این مرد، او در تمام دوران زندگیش هیچ مسئله ای نداشت و روی سرش حتی یک خال یا جوش هم به چشم نمی خورد تا اینکه بعد از بازنشستگی اش شاخ ها آغاز به رشد کردند. در سال 2008 یکی از شاخ های عبدالرزاق که به میزان یک انگشت می شد، افتاد اما پنج شاخ دیگر هنوز پشت سرش وجود دارد و هر بار که او سرش را به جایی می زند، شاخ ها درد می گیرند.

به گفته یکی از پزشکانی که عبدالرزاق را معاینه کرد، مورد این مرد بسیار نادر است و گاهی اوقات بر اثر تجمع چربی بیش از حد در پوست این شاخ های شگفت انگیز روی سر ظاهر می شوند.

زیو لینگ

سال 2007 بود که روزنامه چینی زبان یانگچنگ پست گزارشی عجیب در خصوص پیرزنی 95 ساله منتشر کرد. زیو لینگ اهل شهر ژانجیانگ چین بود و یک شاخ خمیده به شکل ساقه کدوتنبل روی پیشانیش داشت.

هنگامی که این مقاله منتشر شد، همه فکر می کردند که واقعا روی سر این پیرزن شاخ روییده است اما در گفت وگویی که با خانواده او صورت گرفت، معلوم شد که این شاخ از سه سال پیش روی پیشانی او ظاهر شده و کم کم رشد نموده است.

هرچند شاخ زیولینگ بینایی او را مختل نموده اما او ادعا می نماید که شاخ عجیب و غریبش زیاد مزاحم زندگی اش نیست

البته این شاخ در ابتدا یک خال بود که رفته رفته آغاز به رشد کرد. وقتی از زیو لینگ پرسیدند که آیا این شاخ او را اذیت می نماید یا خیر، پاسخ داد: این شاخ کاری به کار من ندارد، فقط بیناییم را دچار مشکل نموده است.

زن ناشناس

روییدن شاخی بلند و پیچ خورده روی سر یک زن از دیگر موارد نادر در پرونده انسان های شاخدار است. به گفته زن شاخدار 69 ساله که تصویرش در یکی از مجله های پزشکی نیز به چاپ رسید و نامی از او برده نشد، تقریبا 20 سال بود که شاخ های او در اثر ضربه ای که به سرش وارد شده بود، آغاز به رشد نموده بود.

این شاخ عجیب و غریب در طول دو دهه تقریبا 17 سانتی متر رشد نموده بود و درست بالای پیشانی زن قرار داشت. بعد از انجام معاینات لازم روی این زن، شاخی که 20 سال آسایش پیرزن را از او گرفته بود بالاخره از روی سرش برداشته شد.

ماژانگ نان

در سال 2007 ماژانگ نان که در یکی از روستاهای چین زندگی می کرد، در کوشش بود تا راه حلی برای مسئله ای که به سرش چسبیده بود، پیدا کند. پنج سال پیش هنگامی که ماژانگ در حال شانه کردن موهایش بود، پوست سرش زخمی شد اما او هیچ توجهی به زخم روی سرش نکرد و خیلی زود شاخ روی سر پیرمرد آغاز به رشد کرد و به 10 سانتی متر رسید.

پیرمرد برای معالجه نزد پزشک های بسیاری رفت اما هیچ کدام از آنها حاضر به مداوای او نشدند و به این ترتیب ماژانگ تصمیم گرفت با یاری رسانه ها راه حلی برای مشکل خود پیدا کند. هرچند شبکه های خبری چین تصویر این پیرمرد شاخدار را پخش کردند اما او همچنان با شاخ روی سرش به زندگی ادامه داد و هیچ پزشکی نتوانست کاری برای او انجام دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1402 بروزرسانی: 7 شهریور 1402 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2323

به "اگر می خواهید از تعجب شاخ در بیاورید این گزارش را بخوانید ، برخی آمها واقعا شاخ در می آورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر می خواهید از تعجب شاخ در بیاورید این گزارش را بخوانید ، برخی آمها واقعا شاخ در می آورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید