برنامه ریزی جهت عبور از پیک بار سال 1401

به گزارش مجله همراهان، در حالی که هنوز پیک بار سال1400 با همه محدودیت های تامین برق به سرانجام نرسیده است به منظور برنامه ریزی جهت عبور از پیک بار سال 1401به همت دفتر خدمات مشترکین مدیریت مصرف و وصول عایدی شرکت برق منطقه ای کرمان،اولین جلسه وبینار تخصصیراه های استفاده از مولدهای مقیاس کوچک به صورت خود تأمین برای صنایعبا تاکیدبر برنامه ریزی به موقع جهت در اختیار داشتن این واحدها برای پیک بار سال 1401 برگزار گردید.

برنامه ریزی جهت عبور از پیک بار سال 1401

به گزارش خبرنگاران کرمان؛حمیدرضاحبیبی،مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان،از همه صنایع استان که مدیریت بار مصرفی را بر دوش کشیده و نتیجه آن عدم اعمال خاموشی به مشترکین خانگی در بهار و تابستان امسال بود تقدیر و تشکر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد:با توجه به پیش بینی های هواشناسی در صورت مدیریت بار در هفته جاری،امکان کاهش محدودیت ها پس از 22مرداد ماه وجود داشته باشد.

حبیبی،به اسم کوتاه ترین راه حل به صنایع استان پیشنهاد کرد:نسبت به تدارک هر مقدار ظرفیت نیروگاهی و بعلاوه استفاده از نیروگاه های تجدید پذیر خورشیدی و بادی(که استان کرمان از پتانسیل بالایی در این زمینه برخوردار است)اقدام کنند.

بعلاوه مدیر دفتر خدمات مشترکین، مدیریت مصرف و وصول عایدی شرکت برق منطقه ای کرمان سه ضرورت اساسی برای ضرورت احداث نیروگاه در کمترین زمان ممکن و به صورت خود تأمین برای صنایع اسم کرد.

پور غریب شاهی،بااشاره به اولین ضرورت گفت:با توجه به قابلیت اطمینان بالای شبکه سراسری برق،علی رغم ضررهای سنگینی که قطعی چند ساعته برق به صنایع وارد می کندهیچ یک به سمت احداث نیروگاه به صورت خود تامین نرفته اندو متکی به شبکه سراسری برق هستند،در صورتی که شرایط فعلی شبکه سراسری برق اقتضاء می کندکه این صنایع و به اسم یک ضرورت به این امر بپردازند.

وی در رابطه با دومین ضرورت اضافه نمود: محدودیت های فراوری برق و شرایط حساس کرونا،منجر شد که در بهار و تابستان امسال به منظور تأمین برق مشترکین خانگی کشور، محدودیت مصرف نسبت به مشترکین صنعتی و کشاورزی اعمال گرددو احداث نیروگاه های عظیم هم احتیاج به زمانی بیش از یک سال دارد بنابراین احداث نیروگاه های مقیاس کوچک می تواند به اسم یک راه حل کوتاه مدت برای دستیابی به کمترین تبعات در پیک بار سال 1401 برای صنایع باشد.

پورغریب شاهی،افزایش قیمت برق بر اساس بندزتبصره 15 قانون بودجه 1400 کشور را سومین ضرورت دانست و گفت: این قانون در خصوص مشترکین فلزی،پالایشگاهی و پتروشیمی باعث شد انجام سرمایه گذاری در زمینه احداث نیروگاه،به وسیله صنایع ارزان باشدبه اسم مثال چنانچه مشترکی فقط10 مگاوات از مصرف مورد احتیاجش را از نیروگاه اختصاصی خود،تامین کند بیش از50 میلیارد ریال از هزینه برق مصرفی ماهیانه آن صنعت کاسته می گردد.

بعلاوه در این وبینار،مدیران عامل شرکت های پیروز در زمینه احداث، مشاوره،مشارکت در احداث و بعلاوه پشتیبانی از نیروگاه های فراوری پراکنده استان و کشور مباحث خود را در زمینه هزینه های احداث، هزینه های فراوری، مسائل، موانع، راه حلهای قانونی و.... استفاده از ظرفیت فراوری پراکنده خود تأمین به صنایع ارائه کردند و در ادامه به پرسش های صنایع در این زمینه به وسیله مدیران عامل شرکت های فراوری برق و بعلاوه مدیر دفتر خدمات مشترکین شرکت برق منطقه ای پاسخ داده شد.

بعلاوه در این جلسه دفتر خدمات مشترکین شرکت برق منطقه ای کرمان خاطرنشان کرد:در صورت موافقت صنایع با سرمایه گذاری در این بخش، آماده هماهنگی با سایر نهادهای مرتبط نظیر شرکت گاز و ... می باشد.

این وبینار با حضور بیش از 40 نفر از مدیران عامل،اعضا هیات مدیره،مدیران و کارشناسان مشترکین صنعتی بالای 7 مگاوات استان کرمان و کنندگان دو شرکت پیروز در زمینه فراوری پراکنده در استان کرمان و کشور با حضور مدیرعامل و معاون برنامه ریزی شرکت برق منطقه ای کرمان برگزار گردید.

گفتنی است؛شرکت برق منطقه ای کرمان آمادگی برگزاری این وبینار را برای شرکت های برق منطقه ای متقاضی داردتا شاهد احداث ظرفیت مناسبی از فراوری برای پیک بار 1401 و در بخش صنعت کشور باشیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1797

به "برنامه ریزی جهت عبور از پیک بار سال 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی جهت عبور از پیک بار سال 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید