تصاویر، 8 سلبریتی چاقِ دوست داشتنی و مجذوب کننده

به گزارش مجله همراهان، زندگی امروز / همه می دانیم که در دنیای هالیوود همه در پی داشتن اندامی متناسب و بدنی زیبا و بدون چربی هستند. سلبریتی های هالیوودی برای رسیدن به چنین شرایطی رژیم های غذایی سخت و تمرینات ورزشی طاقت فرسایی را در طول روز انجام می دهند تا کیفیت فیزیکی خود را همیشه در برترین شکل ممکن حفظ کنند. اما در این میان سلبریتی هایی هم حضور دارند که اهمیتی به این رسوم و ترندها نمی دهند و دوست دارند به شیوه ای دیگر از زندگی خود لذت ببرند.

تصاویر، 8 سلبریتی چاقِ دوست داشتنی و مجذوب کننده

به گزارش زندگی امروز به نقل از برترینها، این سلبریتی های چاق که تعداد آن ها هم بسیار انگشت تعداد است علی رغم فیزیک بدنی نه چندان جالب و غیرورزشکاری خود اما دوست داشتنی و مجذوب نماینده هستند. در ادامه شما را با سلبریتی های چاقی آشنا خواهیم کرد که به روش خود زیبایی و مجذوب نمایندهیت را تعریف نموده اند.

1- کویین لطیفه

کویین لطیفه بدون شک از آن دست زنانی است که باید آنان را زنان متجدد و انقلابی در حوزه فرهنگ عامه دانست. این خواننده، بازیگر، مجری تلویزیونی، تهیه نماینده و کمدین سیاهپوست آمریکایی در هر حوزه ای که فکرش را بکنید فعال و پیروز است. البته وی چهره دلنشین و زیبایی هم دارد که چاق بودن و اضافه وزن داشتن او در تمام مدت زندگی و فعالیت هنری اش نتوانسته از مجذوب نمایندهیت و دوست داشتنی بودنش بکاهد. او اکنون یکی از معروف ترین و پیروز ترین زنان سیاهپوست در صنعت هالیوود است.

لطیفه در شهر نیویورک به دنیا آمده و نام اصلی او دانا الین اونز است. او ابتدا کار خود را با تقلید صدا شروع کرد و در ادامه به خوانندگی موسیقی رپ روی آورد. بعد از پیروزیت در دنیای موسیقی، لطیفه وارد عرصه سینما و تلویزیون شد و در این حوزه هم به پیروزیتی جشمگیر دست یافت. وی برای بازی در فیلم شیکاگو نامزد دریافت جایزه اسکار برترین بازیگر نقش مکمل زن شد اما این جایزه را به کاترین زتا جونز واگذار کرد.

با این وجود وی تا به امروز یک جایزه گلدن گلوب، یک جایزه گرمی و دو جایزه SAG دریافت نموده است. لطیفه در طی این سال ها علیرغم اضافه وزن توانسته زیبایی و مجذوب نمایندهیت خود را حفظ کند. وی برای کاستن از درد کمر و شانه مجبور به عمل جراحی در ناحیه سینه خود شده و هیچگاه دست به ترکیب بدنی خود نزده است.

2- اپرا وینفری

اپرا وینفری کسی است که در حوزه تلویزیون همتا ندارد و او را نماد این صنعت می دانند. او یکی از دوست داشتنی ترین شخصیت هایی است که تا به امروز در عرصه تلویزیون وارد شده و یکی از موثرترین چهره های دنیای کنونی هم به تعداد می آید. این تهیه نماینده و مجری سرشناس تلویزیونی سال ها با معضل چاقی و اضافه وزن دست و پنجه نرم نموده است. وینفری برای درمان چاقی خود رژیم های غذایی متنوعی را امتحان نموده، کوشش هایی برای تحقیق در خصوص علت چاقی سراسری در ایالات متحده انجام داده و همواره با هواداران و بینندگان برنامه های خود به صورت شفاف در خصوص مشکل اضافه وزن خود صحبت نموده است.

وی به اسم یک شخصیت بسیار مشهور تلویزیونی خیلی راحت در خصوص مسئله چاقی صحبت می نماید و باعث شده که نگاه کردن به مسئله چاقی به مانند یک جرم یا یک ضعف رفع گردد. با این وجود هم بارها بسیاری او را به خاطر اضافه وزنش به باد انتقاد گرفته اند. با تمامی این مسائل اپرا وینفری یکی از مجذوب نماینده ترین و دوست داشتنی ترین شخصیت های تلویزیونی عصر معاصر است که میلیون ها نفر در سراسر دنیا برنامه های او را تماشا می نمایند و از او تاثیر می پذیرند.

3- جان گودمن

برای مدت زمان زیادی جان گودمن نمونه کامل شخصیت هایی بود که بر اساس وزن و شکل ظاهری بدن برای نقش های خود انتخاب می شدند. او تا به امروز در نقش های بسیاری بازی نموده که قاعدتاً تنها برای یک بازیگر چاق نوشته شده است مانند نقش شخصیت های بی عرضه و دلقک وار. اما بعدها گودمن نشان داد که علیرغم اضافه وزنی که دارد یک بازیگر با استعداد و خیره نماینده است که نباید تنها بر اساس ظاهرش برای ایفای نقش های خاص در نظر گرفته گردد. گودمن در فیلم لبوفسکی عظیم نقشی را بر عهده داشت که بدون حضور او نمی توانست تا این حد پیروز بوده و به یک فیلم کالت کلاسیک و تحسین شده تبدیل گردد.

او در فصل اول سریال Treme هم حضور خارق العاده و بی نظیری داشت و بسیاری بازی او در این سریال را ستودند. با این وجود، گودمن در طول تمام دوران زندگی خود با معضل چاقی روبرو بوده و در سال 2011 میزان زیادی از وزن خود را کاهش داد. با این وجود وی بار دیگر وزن از دست رفته را خیلی زود بازیافت. البته مردان چاق کمتر از زنان مورد مواخذه و تمسخر قرار می گیرند اما وی اخیراض در مصاحبه ای اسم نموده که ای کاش تا این میزان چاق نبود.

4- ملیسا مک کارتی

ملیسا مک کارتی یکی از برترین کمدین های حال حاضر دنیای هالیوود است که برای بازی در نفش مگان در فیلم ساقدوش های عروس (Bridesmaids) نامزد دریافت جایزه اسکار هم شد. بعلاوه وی در سریال تلویزیونی مایک و اقتصادی (Mike & Molly) حضور داشته و با خاطر بازی خود در این سریال اولین جایزه امی خود را بدست آورد. بعدها هم وی دومین جایزه امی خود را برای حضور در شو تلویزیونی برنامه زنده شنبه شب (Saturday Night Live) به خانه برد. او اکنون در بالاترین حد معروفیت واقع شده است و برای یک بازسازی تمام زنانه در فیلم کالت کلاسیک شکارچیان روح (Ghostbusters) ساخته پل فریگ آماده می گردد.

مک کارتی همواره به خاطر استعداد کمدی و بازیگری خود مورد ستایش قرار گرفته است. با این وجود بعضی استعداد او را در نظر نگرفته و معروفیت او را تنها ناشی از ظاهر چاق و اضافه وزنش می دانند. اما پیروزیت های سال های اخیر او در حوزه سینما و تلویزیون این دیدگاه را تا حدود زیادی تغییر داده است.

5- الویس پریسلی

الویس پریسلی بدون شک یکی از مهم ترین و برجسته ترین شخصیت های عرصه فرهنگ و هنر در قرن بیستم بود. سلطان راک اند رول در واقع کسی بود که مفهوم سلطان راک بودن در دنیای امروزی را تعریف کرد. زمانی که وی فعالیت هنری خود را در دهه 1950 شروع کرد مرد جوان بسیار خوش چهره و خوش اندامی بود. علاوه بر اجراها و موسیقی فوق العاده ای که فراوری می کرد، بسیاری او را به خاطر ظاهر دوست داشتنی، حرکات موزون دیوانه وار و دلفریبی اش روی صحنه می ستودند.

اما با افزایش معروفیت و پیروزیت، شرایط جسمانی و سلامتی او رو به زوال گذاشت. در اوایل دهه 1970، او به شدت به اضافه وزن دچار شد. وزن او به طور مرتبط در حالت افزایش/کاهش قرار داشت اما در سال های آخر زندگی وی به شدت چاق شده بود. تمایل بیش از حد او به داروهای خواب آور و آرام بخش باعث شده بود که پریسلی به شدت دچار اضافه وزن گردد. رژیم غذایی او به شدت ناسالم بود و غذاهای چرب و پرکالری جزیی جدایی ناپذیر از رژیم غذایی روزانه او به تعداد می آمدند. چاقی مفرط و داروهای زیادی که مصرف می کرد در نهایت باعث شد که سکته قلبی در سال 1977 به زندگی سلطان راک اند رول دنیا سرانجام دهد.

6- جونا هیل

اگر چه جونا هیل در طول یک دهه اخیر فراز و فرودهای بسیاری از لحاظ وزن و شرایط جسمی داشته اما باید گفت که وی بخش زیادی از زندگی اش با معضل چاقی و اضافه وزن دست به گریبان بوده است. هیل چندین سال پیش میزان زیادی از وزن خود را کاست اما خیلی سریع اضافه وزن او بازگشت. در این میان علیرغم ایفای نقش های مکمل بی نقص فراوان، به نظر نمی رسد که وی به این زودی ها بتواند نقش اصلی یک فیلم عظیم را بدست آورد.

صادقانه بگوییم که بازی در نقش یک شخصیت مکمل فربه دقیقاً همان چیزی است که برای جونا هیل مناسب است زیرا در ایفای نقش چنین شخصیت هایی با زیبایی تمام تبحر دارد. از فیلم سوپر بد گرفته تا گرگ وال استریت شاهد هنرنمایی او در نقش یک شخصیت چاق اما مجذوب نماینده و دوست داشتنی خواهید بود.

7- مارلون براندو

جوان ترهایی که اهمیتی به فیلم هایی مانند در بارانداز و اتوبوسی به نام هوس نمی دهند و تنها با تماشا فیلم های پدر خوانده و سوپرمن در خصوص مارلون براندو قضاوت می نمایند باور نمی نمایند که اسطوره بازیگری هالیوود همواره تا این میزان چاق نبوده است. در واقع در زمان جوانی، براندو یکی از مجذوب نماینده ترین، خوش چهره ترین و دوست داشتنی ترین چهره های هالیوود بود که بسیاری او را نماد و اسطوره خود قرار داده بودند. وقتی او در نقش مردان جوان سرکش و بی باک بازی می کرد همه رها شیفته خود نموده بود. با این وجود حرفه او در اواسط دهه 1960 به علت انتخاب های نامناسب وارد دورانی از رکود شد و وزن براندو رفته رفته بالا رفت.

زمانی که وی در فیلم های آخرین تانگو در پاریس و پدرخوانده حضور یافت دیگر دوران تناسب اندام یکی از اسطوره های هالیوود گذشته بود. در فیلم های اکنون آخرالزمان و سوپرمن اضافه وزن براندو کاملاً مشهود بود و زمانی که نوبت به فیلم های ضعیف اواخر دوره فعالیتش مانند دن خوان دِ مارکو و جزیره دکتر موریو رسید، براندو دیگر به شدت چاق شده بود. بعضی می گویند که در دهه 1990 وزن وی به بیش از 125 کیلوگرم افزایش یافت. اضافه وزن شدید و رژیم غذایی ناسالم بالاخره جان یکی از برترین بازیگران تاریخ سینما را گرفت.

8- اَدل

اَدل از زمانی که در سال 2008 به معروفیت دنیای رسید همواره به خاطر ظاهر و به خصوص اضافه وزنش همواره زیر ذره بین رسانه ها و هوادارانش قرار داشته و این اضافه وزن دائماً بر استعداد و هنر او سایه افکنده است. بسیاری از مردم بر این باورند که خواننده ای با این صورت زیبا و صدایی شبیه فرشتگان جای تاسف است که به چاقی مبتلا است. جوآن ریورز او را چاق نامید و وقتی اَدل درخواست عذرخواهی کرد بار دیگر او را با همین لقب صدا زد.

بدین ترتیب اَدل بارها و بارها مجبور بوده در برابر این نظریات بیرحمانه از خود دفاع کند. وی بارها در مصاحبه هایش گفته که اصلاً دوست ندارد مانند یک مدل لاغر و اندامی بنظر برسد و می خواهد نماینده بخش اعظم زنان جامعه باشد که ظاهری شبیه او دارند. با این وجود، اضافه وزن هیچگاه نتوانسته به ستاره بودن اَدل آسیبی وارد کند و او همچنان یکی از برترین خوانندگان دنیا بوده و میلیون ها نفر از صدای بی نظیرش لذت می برند.

منبع: زندگی روز
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1818

به "تصاویر، 8 سلبریتی چاقِ دوست داشتنی و مجذوب کننده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر، 8 سلبریتی چاقِ دوست داشتنی و مجذوب کننده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید