خبرنگاران وزارت دفاع: لندن برای جبران بدهی 40 ساله خود گام های عملی و فوری بردارد

به گزارش مجله همراهان، تهران-خبرنگاران- وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه ای با اشاره به اذعان وزیر دفاع انگلیس به بدهی 40 ساله به ایران خواستار برداشتن گام های عملی و فوری این کشور برای جبران گذشته شد.

خبرنگاران وزارت دفاع: لندن برای جبران بدهی 40 ساله خود گام های عملی و فوری بردارد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش پنج شنبه خبرنگاران از روابط عمومی وزارت دفاع؛ به دنبال اجرایی نشدن پرداخت بدهی 40 ساله انگلیس به ایران، وزارت دفاع بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: علی رغم پیگیری های به عمل آمده توسط وزارت دفاع، شرکت انگلیسی IMS به علت عدم اجرای توافقات قراردادهای نظامی حاضر به پرداخت مطالبات نشده و لاجرم با تلاشهای حقوقی و قضایی به عمل آمده در مراجع داوری بین المللی و همچنین محاکم داخلی انگلیس حقانیت طلب ایران به اثبات رسیده است. با این وجود مقامات مربوطه در انگلیس با بهانه های مختلف واهی و با استناد به تحریم های غیرقانونی و ظالمانه از پرداخت دیون خود استنکاف ورزیده و باعث خدشه و آسیب به جایگاه تعهدی خود در عرصه بین المللی و به ویژه نزد ملت ایران شده اند.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یادآورشد: تردید در بدهی انگلیس به ایران وجود نداشته و ندارد و وزارت دفاع نیز مصرانه و با جدیت به دنبال احقاق حقوق حقه ملت ایران است که تسویه و تاکید اخیر وزیر دفاع انگلیس در این راستا است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: در حالی که وزیر دفاع انگلیس به بدهی چهل ساله انگلیس به ایران در راستای تحکیم اصول و مقررات بین المللی و تأمین حقوق ملی ایران اذعان دارد؛ انتظار می رود لندن برای جبران گذشته گام های عملی و فوری بردارد تا نارضایتی و اعتراض دولت و ملت ایران نسبت به انگلیس تداوم نیابد.

وزارت دفاع در این بیانیه اضافه نمود: موضوع بدهی انگلیس به ایران نتیجه صدور حکم محاکم بین المللی داوری و برمبنای پرونده مستقل حقوقی است که ارتباطی با آزادی زندانی و سایر مسائل ندارد و آراء صادره سال ها قبل از وقوع موضوع مجرمین زندانی صادر شده است. در حالی که آرا و مستندات مربوطه در اختیار طرف انگلیسی قرار گرفته و آنها نیز این بدهی را پذیرفته اند؛ جدیت و سرعت عمل دولت انگلیس در حل و فصل این بدهی و مطالبات، مربوطه مورد انتظار است.

در بخش دیگری از بیانیه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح آمده است: در میزان بدهی انگلیس ، اعلام اعداد و ارقام نادرست در فضای رسانه ای صرفاً برآورد بوده و دور از واقعیت است و متناسب با زمان پرداخت ارقام نهایی با احتساب اصل و بهره مربوطه محاسبه و مبنای تسویه مطالبات و آرای نهایی است.

روابط عمومی وزارت دفاع اعلام کرد: وزارت دفاع با اتکا به ساز و کارهای حقوقی و مدیریتی و با همکاری وزارت امورخارجه و بانک مرکزی به طور جدی و هماهنگ مطالبه به حق جمهوری اسلامی ایران را دنبال می کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1251

به "خبرنگاران وزارت دفاع: لندن برای جبران بدهی 40 ساله خود گام های عملی و فوری بردارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزارت دفاع: لندن برای جبران بدهی 40 ساله خود گام های عملی و فوری بردارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید