ایرلند: امکان توافق برگزیت بین اروپا و انگلیس وجود دارد

به گزارش مجله همراهان، نخست وزیر ایرلند در سخنانی گفت که انتظار دستیابی به توافقی بین اتحادیه اروپا و انگلیس درباره برگزیت را دارد.

ایرلند: امکان توافق برگزیت بین اروپا و انگلیس وجود دارد

با ما سفر کنید و با ارزانترین تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه هندلزبلات آلمان، مایکل مارتین، نخست وزیر ایرلند در سخنانی تاکید نمود که انتظار توافق بین اتحادیه اروپا و انگلیس درباره برگزیت را دارد.

وی اضافه کرد: احساس من به من می گوید که بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس خواستار توافق است. پذیرش مجدد گفتگوها از طرف انگلیس علامت خوبی است اگر چه همچنان موانع بزرگی وجود دارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

هم اتحادیه اروپا و هم انگلیس اخیرا اعلام نموده اند که پیشرفت هایی در مذاکرات وجود داشته است.

وزیر تجارت انگلیس اخیرا از پیشرفت های واقعی در مذاکرات برگزیت بین اتحادیه اروپا و کشورش اطلاع داد و دستیابی به توافقی تجاری را امکان پذیر دانسته است.

با این همه زمان به سرعت می گذرد و مذاکرات درباره دستیابی به توافقی تجاری بین انگلیس و اتحادیه اروپا هنوز به نتیجه ای نرسیده است. در انتها امسال میلادی دوران گذار انگلیس که در آن لندن همچنان به قواعد اروپایی پایبند بوده و جزو اتحادیه گمرکی و بازار داخلی این اتحادیه است به انتها می رسد و اگر توافقی تجاری بین طرفین صورت نگیرد مجدداً هرج و مرجی ایجاد می گردد که به اقتصاد طرفین به شدت آسیب می رساند.

اخیراً هیچ یک از طرفین نخواستند از خواسته های خود در این مذاکرات کوتاه بیایند و این منجر به بن بستی در این مذاکرات شد. با این حال روز پنج شنبه برای انجام مذاکرات روزانه در این باره توافقاتی انجام شد. به اعتقاد اتحادیه اروپا این مذاکرات می تواند تا اواسط نوامبر ادامه یابد و بعد از آن باید توافقی انجام گردد تا مجلس ها زمان کافی برای تصویب آن را داشته باشند.

انگلیس اولین توافق تجاری برای دوران بعد از برگزیت را روز آدینه با ژاپن منعقد کرد.

اتحادیه اروپا و انگلیس همچنان درباره موضوعات مهم در مذاکرات از جمله مسئله ماهیگیری و شرایط رقابتی با هم اختلاف نظر دارند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

لندن و بروکسل پس از خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا در روز 31 ژانویه امسال میلادی (11 بهمن 98) گفتگوهای دوجانبه بر سر آینده روابط خود را شروع کردند؛ اما به گفته مقامات هر دو طرف تا به حال چندین دور مذاکرات در این باره برای دستیابی به یک توافق به هیچ نتیجه ای نرسیده است.

دوران انتقالی برگزیت بنا بر توافق صورت گرفته تا انتها امسال ادامه خواهد داشت و انگلیس به شدت با تمدید دوران گذار مخالف است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1310

به "ایرلند: امکان توافق برگزیت بین اروپا و انگلیس وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرلند: امکان توافق برگزیت بین اروپا و انگلیس وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید