خشکیدن درخت علم با رواج روش های تست زنی!

به گزارش مجله همراهان، در این رقابت از پیش معلوم است، دانشگاه های خوب و رتبه های برتر سهم شمال شهر نشینانی است که بیشتر خرج می نمایند تا بیشتر در این کلاس و آن کلاس، تست زنی بیاموزند.

خشکیدن درخت علم با رواج روش های تست زنی!

به گزارش گروه رسانه های مجله همراهان، اخیراً در شبکه های اجتماعی کلیپ های بسیاری از آموزش شیوه های تست زنی که در سی دی ها و کلاس های موسسات کنکوری تدریس می گردد، به چشم می خورد. کتاب ها و نوشته های مختلفی هم در اینترنت این روش ها را ترویج می نمایند. در حالی که این شیوه ها عموماً هیچ توجهی به محتوای درس ها و سؤالات ندارند و تنها با استفاده از مهارت های مختلف تست زنی دانش آموز را به جواب می رسانند.

دیدن این کلیپ ها و روش ها آنچنان هر انسان علم دوستی را متأثر می نماید که اگر از غصه دق کند رواست! چطور رقابتی با این کیفیت می تواند معیار سنجش سواد دانش آموزان و تشخیص سهمیه دانشگاه ها قرار گیرد؟ با این منطق دیگر چه نیازی به درس خواندن، خوب یاد دریافت، کوشش و شب بیداری خواهد بود؟

#کنکور دارد ریشه علم را در این کشور از جا در می آورد و ما خیلی آسوده در برابر لابی های قدرت دست بسته ایم و راهی نمی بینیم جز آنکه برای جانماندن از رقابت به جیبشان پول بریزیم؛ وزیر و وکیل و نماینده هم فقط کارشان شده است سخنرانی در نقد کنکور و سر دادن شعار های بندخورده بوی نا گرفته.

در این رقابت از پیش معلوم است، دانشگاه های خوب و رتبه های برتر سهم شمال شهر نشینانی است که بیشتر خرج می نمایند تا بیشتر در این کلاس و آن کلاس، تست زنی بیاموزند. هر چند به لطف سرمایه پدر چندان نیازی هم به تحصیل ندارند و اگر دانشگاه هم نروند باز دکترند و مهندس!

باشد قبول؛ کنکور را نمی توان حذف کرد، سؤالات را که می توانید به گونه ای طراحی کنید که دست مایه بازی های سرمایه داری نگردد. نکند اینجا هم با لابی های طراح سؤال مواجهیم؟

منبع:جوان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 411

به "خشکیدن درخت علم با رواج روش های تست زنی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشکیدن درخت علم با رواج روش های تست زنی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید