سکه های 3000 ساله در تهران کشف و 6 نفر بازداشت شدند

به گزارش مجله همراهان، سردار کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در خصوص کشف سکه های قدیمی گفت: پدری 70 ساله به همراه دو تن از فرزندان 47 و 37 ساله اش ساکن یکی از استان های همجوار استان تهران با همکاری دو تن از همدستانشان ساکن شهر تهران باندی پنج نفره جهت فروش طلاجات و سکه های عتیقه تشکیل داده اند بررسی موضوع در دستور کار تیمی از ماموران متخصص کلانتری 105 سنایی قرار گرفت.

سکه های 3000 ساله در تهران کشف و 6 نفر بازداشت شدند

وی بیان نمود: بررسی های اولیه حکایت از این داشت، این پدر و سه پسرش با استفاده از ابزار گنج یاب و حفاری های غیر مجاز، طلاجات و سکه های عتیقه را در یکی از استان های همجوار استان تهران کشف و پس از شناسایی خریدار توسط دو تن از همدستانشان در شهر تهران به فروش می رسانند.

این مقام انتظامی شرح داد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مشخص شد که اخیرا این افراد تعدادی سکه قدیمی مربوط به 3000 سال پیش را کشف و قصد فروش آن به یکی از خریداران در شهر تهران را دارند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران اضافه نمود: در ادامه تحقیقات پلیسی محل قرار اعضای این باند و خریدار در یکی از مراکز موسیقی شهر تهران شناسایی و با دستور قضائی دستگیری فروشندگان و خریدار عتیقه جات در دستور کار قرار گرفت و مراقبت های ویژه پلیسی از محل قرار متهمان آغاز شد.

سردار ظهیری تصریح داد: مراقبت های ویژه ادامه داشت تا این که شامگاه 24 تیرماه اعضای این باند پنج نفره به محل قرار مراجعه و با حضور شخص خریدار به انجام معامله پرداختند که ماموران عملیات کلانتری 105 سنایی در یک عملیات پلیسی پیروز شدند کلیه اعضای این باند و همچنین خریدار سکه و طلاجات عتیقه را دستگیر کنند.

وی شرح داد: ماموران کلانتری سنایی در بررسی های بیشتر 750 عدد سکه عتیقه، سه آلبوم مخصوص به سکه های 3000 هزار سال پیش، یک کتاب قدیمی و تعدادی تجهیزات لازم برای حفاری از متهمان کشف کردند.

ایسنا نوشت، به گفته سردار کیوان ظهیری، کلیه عتیقه جات کشف شده برای ارزش گذاری به مرکز میراث فرهنگی تحویل شده است و هر شش متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی گرفتند.

منبع: گردشبان
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1162

به "سکه های 3000 ساله در تهران کشف و 6 نفر بازداشت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکه های 3000 ساله در تهران کشف و 6 نفر بازداشت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید