ضربه 2.7 تریلیون دلاری کرونا بر پیکر اقتصاد جهان

به گزارش مجله همراهان، شبکه اقتصادی بلومبرگ پیش بینی کرد که جهانگیر شدن کرونا هزینه ای 2.7 تریلیون دلاری بر اقتصاد جهان تحمیل می کند.

ضربه 2.7 تریلیون دلاری کرونا بر پیکر اقتصاد جهان

به نوشته خبرنگاران از ایرنا، در این صورت اقتصادهای مطرح جهان با همان شوک اقتصادی ای روبرو می شوند که چین در سه ماهه نخست سال 2020 با آن دست به گریبان است.

طبق پیش بینی بلومبرگ، رشد جهانی اقتصاد در سال 2020 صفر شده و آمریکا همانند حوزه یورو و ژاپن با رشد منفی تولید ناخالص داخلی خود روبرو خواهد شد که این امر ظرفیت تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان 1399 را دارد.

رشد اقتصادی چین نیز در سال 2020 تنها 3.5 درصد خواهد شد که در 40 سال گذشته و از زمانی که دنگ شیائوپنگ (رئیس جمهوری وقت چین) اصلاحات را آغاز کرد، بی سابقه است.

سازمان توسعه و همکاری اقتصادی بین المللی (OECD) نیز به تازگی هشدار داده که در صورت گسترش شیوع کرونا، رشد اقتصادی جهان نصف خواهد شد.

این سازمان اعلام کرده است که در صورت ادامه شیوع ویروس کرونا در سراسر آسیا، اروپا و شمال آمریکا، میزان تولید ناخالص جهان در سال 2020، به 1.5 درصد خواهد رسید. این رقم تقریبا 2.9 درصد پایین تر از میزانی است که پیش از این برای رشد اقتصادی سال 2020 پیش بینی شده بود.

از دی ماه امسال و پس از شیوع ویروس کرونا در چین، این بیماری تا به امروز به بیش از 90 کشور سرایت کرد و بیش از 102 هزار نفر به بیماری کووید 19 مبتلا شده اند. از این میان 3 هزار و پانصد نفر جان باخته و بیش از 57 هزار نفر نیز سلامتی خود را بازیافته اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 903

به "ضربه 2.7 تریلیون دلاری کرونا بر پیکر اقتصاد جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضربه 2.7 تریلیون دلاری کرونا بر پیکر اقتصاد جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید