لغو جلسه امروز مجلس نمایندگان آمریکا در پی تهدید امنیتی

به گزارش مجله همراهان، به دنبال هشدار پلیس کنگره آمریکا در رابطه با توطئه یک گروه چریکی برای نفوذ به این ساختمان که در ششم ژانویه هم هدف حمله مرگباری نهاده شد، جلسه امروز (پنجشنبه) مجلس نمایندگان لغو شد.

لغو جلسه امروز مجلس نمایندگان آمریکا در پی تهدید امنیتی

به نقل از خبرگزاری رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا قرار بود امروز درباره لایحه اصلاح پلیس جلسه آنالیز و رای گیری برگزار کند اما یک مقام آگاه گفت پس از هشدار پلیس کنگره که از شناسایی یک گروه چریک و کوشش آن برای ایجاد تهدید امنیتی اطلاع داد، برنامه ها تغییر نموده است.

با این حال، برنامه امروز سنا برای شروع آنالیز بسته کمکی 1.9 تریلیون دلاری جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای مقابله با آثار کووید-19 پای بر جاست.

مقام های آمریکایی گفته اند که افراطگرایان جناح راستگرا در میان جمعیت طرفدار دونالد ترامپ که شش ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا حمله ور شدند، حضور داشتند. آنها اختلال کوتاهی در جلسه تایید آرای الکترال انتخابات 2020 ایجاد کردند. این حمله همچنین پنج کشته بر جای گذاشت.

پلیس کنگره آمریکا چهارشنبه در بیانیه ای اظهار داشت، پس از دریافت اطلاعاتی درباره نفوذ احتمالی به این ساختمان، تدابیر امنیتی را افزایش داده است.

در این بیانیه آمده است: ما اطلاعاتی در خصوص توطئه و نفوذ احتمالی یک گروه چریکی ناشناس به کنگره در روز چهار مارس (امروز) دریافت کردیم. از همین رو ما تدابیر امنیتی را به شدت افزایش، موانع فیزیکی (اضافی) را تعبیه کردیم و تعداد پرسنل را افزایش دادیم تا امنیت کنگره، شهروندان و افسران پلیس را تامین کنیم.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1556

به "لغو جلسه امروز مجلس نمایندگان آمریکا در پی تهدید امنیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو جلسه امروز مجلس نمایندگان آمریکا در پی تهدید امنیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید