واکنش سندرز به پیشنهاد تعویق انتخابات از سوی ترامپ

به گزارش مجله همراهان، سناتور آمریکا ضمن محکوم کردن پیشنهاد ترامپ برای تعویق انتخابات ریاست جمهوری، این انتخابات را خاتمه دوره او دانست.

واکنش سندرز به پیشنهاد تعویق انتخابات از سوی ترامپ

برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت و نامزد پیشین حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا عصر پنجشنبه در پیامی توییتری به پیشنهاد دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور برای تعویق انتخابات به دلیل شیوع کرونا واکنش نشان داد.

به گزارش مجله همراهان، سندرز نوشت: نه آقای رییس جمهوری. ما انتخابات را به تعویق نمی اندازیم. مردم آمریکا از اقتدارگرایی، دروغ ها و نژادپرستی تو خسته و وازده شده اند. در سوم نوامبر 2020 (13 آبان 1399) دموکراسی پیروز می گردد و ریاست جمهوری فاجعه بار تو خاتمه می یابد. بای بای.

رییس جمهوری آمریکا ساعاتی پیش با ادعای احتمال تقلب و ناسالم بودن انتخابات، برگزاری انتخابات به وسیله پست الکترونیک را رد کرد و خواهان تعویق در برگزاری انتخابات 2020 شد.

وی در توئیتی نوشت: با روش رای گیری به وسیله پست الکترونیکی (نه رای گیری غیابی که خوب است)، سال 2020 شاهد غیردقیق ترین و جعلی ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود. این انتخابات بیش از همه برای آمریکا شرمساری به بار خواهد آورد. انتخابات را تا زمانی که مردم بتوانند به صورت مناسب، امن و سالم رای بدهند، به تاخیر بیندازید.

منظور از رای گیری غیابی که ترامپ در این توئیت به آن اشاره نموده نوعی از رای گیری در سیستم انتخاباتی آمریکا برای کسانی است که مایل هستند به صورت غیابی رای دهند. به عبارتی رای دهندگانی که نمی توانند یا نمی خواهند در روز انتخابات پای صندوق های رای حاضر شوند می توانند رای خود را با برگه رای غیابی بفرستند.

ترامپ در توئیت دیگری صبح پنجشنبه نوشت: رای گیری به وسیله پست الکترونیک فاجعه خواهد بود.

وی در این توئیت نوشت، دموکرات ها صحبت از دخالت خارجی در انتخابات می نمایند اما آنها می دانند که رای گیری به وسیله پست الکترونیکی بهترین راه برای کشورهای خارجی برای دخالت دراین فرایند است و از آن گذشته روش شمارش آرا دقیقی وجود ندارد.

منتقدان نگران این هستند که ترامپ برای تعویق انتخابات به بهانه همه گیری کرونا پافشاری کند. بیل بار دادستان کل در جلسه کمیته قضایی مجلس نمایندگان که قرار است امروز برگزار گردد این سوال را مطرح خواهد نمود که آیا رئیس جمهوری که مشغول خدمت است، می تواند تاریخ انتخابات را تغییر دهد یا نه.

در آمریکا با وجود که امکان تعویق در انتخابات مقدماتی وجود دارد فقط کنگره می تواند درباره تغییر انتخابات سراسری تصمیم گیری کند زیرا قانون اساسی اختیارات درباره زمان انتخابات را به کنگره واگذار نموده است.

از سال 1845، کنگره انتخابات را در روز سه شنبه بعد از نخستین دوشنبه ماه نوامبر معین نموده که در این دوره از انتخابات با روز سه شنبه 13 آبان مصادف می گردد.

این انتخابات برای تعین پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و معاون او برگزار می گردد. درخواست ترامپ با توجه به این که در نظرسنجی های اخیر از جو بایدن معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا عقب افتاده است از سوی بعضی رسانه های آمریکایی بی سابقه ارزیابی شده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1185

به "واکنش سندرز به پیشنهاد تعویق انتخابات از سوی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سندرز به پیشنهاد تعویق انتخابات از سوی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید