مراکز آموزش عالی باید تجمیع و ساماندهی شوند

به گزارش مجله همراهان، رییس دانشگاه تهران تجمیع و ساماندهی مراکز آموزش عالی از جمله مراکز دولتی را ضروری و لازم مطرح کرد و گفت: وجود این مراکز که اغلب شاخص ها و کیفیت لازم را ندارند آموزش عالی را با چالش روبرو خواهد نمود.

مراکز آموزش عالی باید تجمیع و ساماندهی شوند

دکتر محمود نیلی احمدآبادی در گفت وگو با مجله همراهان، ضمن بیان این مطلب سیاست های وزارت علوم در خصوص تجمیع مراکز آموزش عالی کشور اعم از دانشگاه های دولتی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: یک اتفاق تقریبا اشتباهی در این زمینه افتاده است که براساس آن تعداد دانشگاه ها در شهرستان ها بیش از حد رشد کمی پیدا کرده است و این موضوع کیفیت این مراکز را تحت تاثیر قرار داده و با اخلال روبرو کرده است، ضمن این که منابع مالی این مراکز نیز محدود شده است، بنابراین به نظر من این مراکز باید تحت پوشش دانشگاه های بزرگ و مادر قرار گیرد.

وی در ادامه توضیح داد: در گذشته نیز اگر بخش دانشگاه ایجاد می شد این مراکز در ذیل دانشگاه های اصلی کشور تشکیل می شدند و عقبه علمی و تجربه دانشگاه های بزرگ و مادر پشتوانه این مراکز قرار می گرفت. این در حالی است که طی سالیان اخیر ما به طور ناگهانی و بدون ارزیابی دانشگاهی را در یک منطقه ای دانشگاهی تاسیس کرده ایم، بدون آن که آن واحد دانشگاهی شاخص های لازم را داشته باشد.

رییس دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: ادامه فعالیت مراکز علمی که شاخص ها و توانمندی های لازم را نداشته باشند، آموزش عالی کشور را با چالش روبرو می نماید، بنابراین بهترین راه حل برای این امر تجمیع این دانشگاه ها یا قراردادن این مراکز در ذیل دانشگاه های مادر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 123

به "مراکز آموزش عالی باید تجمیع و ساماندهی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز آموزش عالی باید تجمیع و ساماندهی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید