تور آلمان: ناوچه آلمانی از ورود به بندرگاه چین بازماند

به گزارش مجله همراهان، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دولت برلین می گوید که چین مانع از پهلو گرفتن کشتی جنگی آلمان در یکی از بنادرش شده است.

تور آلمان: ناوچه آلمانی از ورود به بندرگاه چین بازماند

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

ناوچه بایرن ماه میلادی آگوست برای ماموریتی شش ماهه راهی دریای چین جنوبی شد. به گفته وزارت خارجه آلمان، چین تصمیم گرفت که نمی خواهد این کشتی از بندرگاهش بازدید کند.

نامی از بندر مورد اشاره آلمان برده نمی گردد اما ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین می گوید انتظار می رود که کشورهای غیرمنطقه ای نقشی سازنده ایفا نمایند و به کوشش های کشورهای منطقه برای حفظ صلح و ثبات احترام بگذارند.

وی اضافه نمود که چین به توسعه شراکت راهبردی همه جانبه با آلمان اهمیت زیادی می دهد ازجمله همکاری در حوزه نظامی.

این نخستین بار از سال 2002 به این سو است که یک کشتی جنگی آلمانی از دریای چین جنوبی عبور می نماید. البته، آلمان ترجیح داده تا در عبور از دریای چین جنوبی، جوانب احتیاط را رعایت کند و به همین علت می گوید از فاصله مجاز 12 گره دریایی با بعضی سازه ها و جزایر واقع در این آبراه، عبور نخواهد کرد.

پیشتر هم دولت پکن گفته بود همه از حق آزادی کشتیرانی و پرواز در حریم هوایی آبراه دریای چین جنوبی برخوردارند اما این آزادی نباید به دستاویزی برای تضعیف حق حاکمیت و امنیت کشورهای واقع در این منطقه تبدیل گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1835

به "تور آلمان: ناوچه آلمانی از ورود به بندرگاه چین بازماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان: ناوچه آلمانی از ورود به بندرگاه چین بازماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید