وعده بنیاد مستضعفان برای واگذاری سرقفلی ساختمان پلاسکو به مالکان

به گزارش مجله همراهان، حسن کاری، رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان در اظهار نظری تازه گفته است که با رعایت حقوق مالکین، سرقفلی ساختمان پلاسکو جدید را واگذار می کنیم. آیا وعده بنیاد مستضعفان برای واگذاری سرقفلی پلاسکوی جدید به مالکان محقق خواهد شد؟

وعده بنیاد مستضعفان برای واگذاری سرقفلی ساختمان پلاسکو به مالکان

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش مجله ی دلتا به نقل از پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ، وی با بیان اینکه سیاست بنیاد در ارتباط با پلاسکو ساخت یک ساختمان جدید منطبق بر استانداردهای روز، با نمادی از ایثارگری و فداکاری آتش نشان های عزیز است، گفت: به دنبال وقوع حادثه پلاسکو با دستور ریاست بنیاد مستضعفان، کمیته ساختمان پلاسکو در بنیاد شکل گرفت و تاکنون 20 جلسه این کمیته برگزار شده است و وظیفه اصلی این کمیته پیگیری ساختِ ساختمان پلاسکو است.

وی تاکید نمود: توجه و هم دردی همه آحاد مردم ما را به این مسئله راهنمایی کرد که طراحی ساختمان پلاسکو باید به صورت مسابقه ای ملی برگزار گردد تا ضمن مشارکت عمومی در ساخت ساختمانی متمایز از ساختمان قبلی، نمادی ملی برای فداکاری شهدای آتش نشان به یادگار بماند.

تکلیف کسبه ساختمان پلاسکو چیست؟

رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سؤال که تکلیف کسبه ای که در این ساختمان اقدام به خرید سرقفلی نموده بودند چیست؟ آیا سرقفلی آنها را خریداری می کنید یا به جای آن مغازه ای به آنها می دهید ؟ گفت: تصمیم بنیاد ساخت ساختمان پلاسکو و واگذاری سرقفلی به صاحبان سرقفلی قبلی طرف قرارداد با بنیاد مستضعفان، با رعایت حقوق همه مالکین است.در ارتباط با خرید سرقفلی یا جایگزینی سرقفلی با مغازه تا کنون درخواستی از طرف کسبه پلاسکو به بنیاد واصل نشده است، درصورت درخواست کسبه آن را در کمیته ساختمان پلاسکو آنالیز خواهیم کرد.

کاری اضافه کرد: بنیاد یکی از اعضای کارگروه ویژه آنالیز حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو زیر نظر معاون اجرایی ریاست جمهوری است و در قالب این کارگروه آماده هر گونه یاری و همکاری است. کما اینکه هزینه اجاره 7 ماه کسبه ساختمان پلاسکو در ساختمان نور، با اخذ مجوزی که از هیات امنای بنیاد مستضعفان صورت گرفت، پرداخت شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به قرارگرفتن ساختمان پلاسکو در حریم میراث فرهنگی این ساختمان در چند طبقه ساخته می گردد؟ بیان نمود: درخواست صدور پروانه ساخت از طرف بنیاد مستضعفان به شهرداری تهران داده شده است، همه کوشش بنیاد با توجه به حقوق کسبه پلاسکو، هماهنگی با مسئولان مربوطه جهت اخذ جواز ساخت ساختمان در همان ارتفاع قبلی است در هر حال ساخت مجدد ساختمان که مورد تعهد بنیاد است، احتیاجمند همکاری و یاری همه دست اندرکاران و دستگاه های ذی ربط است.

ایمن سازی ساختمان های قدیمی

رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان درباره ایمن سازی ساختمان های قدیمی بنیاد، گفت: یکی از مباحثی که در کمیته ساختمان پلاسکو، در بنیاد مستضعفان، مطرح شده است، موضوع تکمیل، به روز رسانی و ایمن سازی ساختمان های قدیمی است که در مالکیت بنیاد هستند؛ البته باید در نظر داشت همه ساختمان هایی که طی سال های اخیر توسط بنیاد ساخته شده اند از ایمنی کامل برخوردار هستند؛ ساختمان های مورد اشاره بعضا ساختمان های قدیمی هستند، این ساختمان ها علاوه بر بنیاد که صرفاً مالک عرصه یا اعیان است، دارای مالکین صاحب سرقفلی هم هستند که توسط هیات مدیره یا شورای آن ساختمان ها نگهداری و اداره می شوند.

کاری همچنین گفت: شرایط ایمنی 32 ساختمان قدیمی شناسایی شد و ضمن آنالیز شرایط آنها با همکاری سایر مالکین و در مواردی بنا به ضرورت راساً توسط بنیاد مستضعفان اقدامات مورد احتیاج از قبیل ایمن سازی، بیمه و حفاظت در برابر حریق در آنها انجام و در دست پیگیری است.

  • پلاسکو یک حادثه ملی بود، شما چه تجربه یا دیدگاهی در باره این واقعه و حقوق مربوط به مالکیت در پلاسکو دارید؟

منبع: پیام دلتا
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 618

به "وعده بنیاد مستضعفان برای واگذاری سرقفلی ساختمان پلاسکو به مالکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده بنیاد مستضعفان برای واگذاری سرقفلی ساختمان پلاسکو به مالکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید