شروع انتخاب رشته کنکور سراسری از 17 مرداد

به گزارش مجله همراهان، با انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور 1401، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند از دوشنبه هفدهم مرداد می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

شروع انتخاب رشته کنکور سراسری از 17 مرداد

به گزارش ایسنا، با فعال شدن دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور 1401، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور از امروز، فرآیند انتخاب رشته از روز دوشنبه هفدهم شروع می گردد و تا روز شنبه بیست و دوم مرداد ماه ادامه دارد.

بیش از یک میلیون و 157هزار نفر از شرکت کنندگان آزمون ورود به دانشگاه ها، مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شده اند که از این تعداد، حدود 530 هزار داوطلب در رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرش می شوند که 303 هزار نفر این داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش خواهند شد.

در رشته پزشکی تعداد 9 هزار و 700 داوطلب، در رشته دندانپزشکی 1900 نفر و در رشته داروسازی هم 1400 داوطلب در دوره های روزانه، شبانه، منطقه ها محروم و دانشگاه آزاد پذیرش خواهند شد و به طور کلی 12 هزار و 900 نفر در سه رشته پرطرفدار علوم پزشکی برای سال 1401 پذیرفته می شوند.

بعلاوه ویژه نامه پیک سنجش ویژه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، از روز پنج شنبه سیزدهم مرداد ماه منتشر شده و در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار گرفته است.

این ویژه نامه حاوی اطلاعاتی است که داوطلب مجاز به انتخاب رشته احتیاج دارد و داوطلب می تواند با هزینه ای معادل 19 هزار و 600 تومان تمامی شرایط مناسب یک انتخاب رشته را مشاهده کند.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2151

به "شروع انتخاب رشته کنکور سراسری از 17 مرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع انتخاب رشته کنکور سراسری از 17 مرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید