روایت سعید خانی درباره خرید و فروش نقش در فیلم ها

به گزارش مجله همراهان، سعید خانی گفت: اینکه فردی بیاید و برای بازی در فیلم یا سریالی پول بدهد، اساسا وجود دارد و من هم نمی خواهم آن را کتمان کنم، اما باصراحت اعلام می کنم که من تا به امروز از وجود چنین افرادی در کارهایم استفاده نکرده ام.

روایت سعید خانی درباره خرید و فروش نقش در فیلم ها

به گزارش ،سعید خانی تا پیش از این، چند فیلم را برای سینما تولید کرده است، این روز ها نخستین سریال شبکه نماش خانگی خود با عنوان حرفه ای را جلوی دوربین برده است. این تهیه کننده جوان که طی سالیان اخیر، همکاری های خوبی با بازیگران شناخته شده و البته گمنام داشته، گفت: اینکه فردی بیاید و برای بازی در فیلم یا سریالی پول بدهد، اساسا وجود دارد و من هم نمی خواهم آن را کتمان کنم، اما باصراحت اعلام می کنم که من تا به امروز از وجود چنین افرادی در کارهایم استفاده نکرده ام. به خود من پیشنهاد هایی داده اند که بیا این پول را بگیر و اجازه بده که همسر یا پسرم بازی کند، اما من تا این لحظه، چنین پیشنهاد هایی را قبول نکرده ام، چون آن را به لحاظ اخلاقی درست نمی دانم.

تهیه کننده لونه زنبور ادامه داد: البته آن مواردی هم که وجود دارد، مربوط به نقش های اصلی سریال ها نیست و بیشتر در قالب نقش های فرعی اتفاق می افتد. این موارد هم از جانب همه تهیه کنندگان اتفاق نمی افتد و تنها معدودی از همکارانم هستند که دست به چنین کار هایی می زنند.

  • جلیل فرجاد: خرید و فروش ها نقش ها در برخی ارتباط ها و مهمانی ها اتفاق می افتد!

تهیه کننده دوزیست با انتقاد از نبود بازیگران جدید در سینما و شبکه نمایش خانگی گفت: گاهی این اتفاق درنتیجه نداشتن چهره های جدید رخ می دهد. در یک سریال مربوط به شبکه نمایش خانگی، تعداد پرسوناژ ها زیاد است و یک تهیه کننده دوست ندارد برای کارش، چهره ای تکراری بیاورد. تعداد بازیگران دنیای سینمای ما کم است. باز در سینما، چون مارکت فروش است، استفاده از بازیگران چهره ضروری است تا آن فیلم بفروشد، اما در شبکه نمایش خانگی، واقعا نیازی نیست که همه بازیگران، چهره باشند. آن هم وقتی که هزینه تمام شدن یک قسمت، بسته به ماهیت سریال، بین 1 تا 1.5 میلیارد تومان است و یک سریال در خوشبینانه ترین حالت، 20 میلیارد تومان هزینه دارد.

خانی با تحسین اتفاقی که در قورباغه افتاد، گفت: اتفاق خوبی در سریال قورباغه افتاد و آن استفاده از بازیگران مستعد تئاتر بود که امیدوارم این روال توسط دیگر سریال ها نیز تداوم یابد. باید از این چهره های جدید دنیای تئاتر و مستعدان آموزشگاه های بازیگری استفاده کرد، نه اینکه دربرابر پیشنهاد پول انعطاف نشان داد. گرچه درتمام این سال ها مشخص است کسانی که اگر هم با پول در کار یا کار هایی حضور داشته اند، نتوانسته اند جاپای خود را در سینما و شبکه نمایش خانگی محکم کنند.

نکته قابل توجه صحبت های خانی، استفاده از بازیگران گمنام تئاتر یا افراد مستعد آموزشگاه های معتبر بازیگری است که می توانند به عنوان چهره هایی جدید، خلأ سبک بازی هایی را که تا به امروز وجود نداشته اند، به خوبی پر کنند. اتفاقی که طی چندسال گذشته توسط برخی کارگردانان ازجمله مسعود کیمیایی، اصغر فرهادی و هومن سیدی رعایت و به معرفی چند بازیگر جدید به دنیای سینما ختم شده است. اتفاقی مبارک که با توجه به تعدد آموزشگاه های بازیگری می تواند با جدی گرفته شدن از سوی تهیه کنندگان و کارگردانان، به تقویت ناوگان بازیگری در سینما و شبکه نمایش خانگی کشورمان کمک های شایان توجهی کند.

منبع: روزنامه فرهیختگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1643

به "روایت سعید خانی درباره خرید و فروش نقش در فیلم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت سعید خانی درباره خرید و فروش نقش در فیلم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید