نشست عمان آخرین فرصت اسلام آباد برای اعتماد سازی است

به گزارش مجله همراهان، مشاور امور بین الملل شورای عالی صلح افغانستان اظهار داشت که نشست چهارجانبه افغانستان، پاکستان، چین و آمریکا آخرین فرصت اسلام آباد برای احیای اعتماد از دست رفته این کشور است.

نشست عمان آخرین فرصت اسلام آباد برای اعتماد سازی است

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای مجله همراهان به نقل از ویسا، قرار است امروز ششمین دور از نشست چهارجانبه صلح افغانستان در سطح معاونان وزرای خارجه افغانستان، پاکستان، چین و آمریکا در مسقط پایتخت عمان برگزار گردد.

محمد اسماعیل قاسمیار مشاور امور بین الملل شورای عالی صلح افغانستان گفت: فکر می کنم این آخرین فرصت پاکستان برای اثبات ادعای خود مبنی بر ایجاد صلح و ثبات در افغانستان باشد.

وی اضافه نمود: گرچه در هفت سال گذشته ما شاهد تضاد در گفتار و کردار پاکستان بودیم اما امیدواریم تا این نشست نتیجه ای در پی داشته باشد.

قاسمیار تاکید نمود که این آخرین فرصت پاکستان است تا همکاری صادقانه خود را با افغانستان ثابت کند.

این مشاور شورای عالی صلح از دولت افغانستان خواست تا واقعیت های عینی را در نشست عمان مطرح کند زیرا مردم افغانستان به دنبال برقراری صلح در این کشور هستند.

از سوی دیگر، شکیب مستغنی سخنگوی وزارت خارجه افغانستان اظهار داشت که در نشست چهارجانبه صلح افغانستان در عمان عملی شدن تعهدات گذشته با اهمیت است.

وی تاکید نمود که در نشست عمان درباره تعهدات گذشته گفت وگو صورت خواهد گرفت زیرا دلیل توقف نشست های چهارجانبه در گذشته را عملی نشدن تعهدات پاکستان عنوان نموده بود.

با این حال قرار است که حکمت خلیل کرزی معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان با تهمینه جنجوعه معاون وزیرخارجه پاکستان در حضور نمایندگانی از چین و آمریکا در نشست عمان مذاکره نمایند.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 497

به "نشست عمان آخرین فرصت اسلام آباد برای اعتماد سازی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست عمان آخرین فرصت اسلام آباد برای اعتماد سازی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید