کنعانی: راه چاره بحران یمن سیاسی است

به گزارش مجله همراهان، ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: ایران بر اساس دیدگاه راهبردی و سیاست های اصولی خود، راه چاره بحران یمن را سیاسی دانسته و بر لغو کامل محاصره، برقراری آتش بس سراسری، احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی و یکپارچگی یمن، ایجاد روند سیاسی با حضور همه گروههای یمنی تاکید می نماید.

کنعانی: راه چاره بحران یمن سیاسی است

ناصر کنعانی در مورد سالگرد جنگ علیه یمن و آخرین شرایط تحولات این کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس سیاست اصولی خود هیچگاه جنگ را راه چاره مسائل و بحران های منطقه نمی داند و همیشه بر حل و فصل مسائل به وسیله گفت و گو تاکید دارد.

وی گفت: بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران از گشایش نسبی ایجاد شده ناشی از آتش بس دوم آوریل سال 2022 میلادی و آرامش محدود ایجاد شده در این کشور پس از جنگی طولانی از سوی آمریکا که تبعات مستقیم و غیرمستقیم آن بیش از همه دامن غیرنظامیان، زنان و بچه ها بیگناه را گرفته است، استقبال کرده و آن را زمینه مناسبی برای رسیدن به توافق نهایی ارزیابی می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: سال گذشته در روزهای پس از سالگرد هفتمین سال جنگ علیه یمن، گشایشی در روند مذاکرات صلح تحت نظارت سازمان ملل حاصل شد که امیدواریم در پرتو کوشش های اخیر و پیشرفت های حاصل شده، شاهد برقراری صلحی پایدار و عادلانه در این کشور باشیم.

کنعانی تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران بر اساس دیدگاه راهبردی و سیاست های اصولی خود، راه چاره بحران یمن را سیاسی دانسته و بر لغو کامل محاصره، برقراری آتش بس سراسری، احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی و یکپارچگی، ایجاد روند سیاسی با حضور همه گروههای یمنی و بدون دخالت خارجی، لزوم توجه جدی به شرایط انسانی در یمن و تسریع در ارسال یاری های انسان محبت آمیز تاکید می کند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران از تمام ظرفیت خود به منظور پیشبرد صلح عادلانه مبتنی بر واقعیت های یمن و برقراری صلح، ثبات و امنیت در این کشور بهره گرفته و امیدواریم شاهد بازگشت ثبات و امنیت و تحکیم آرامش در این کشور بزرگ اسلامی باشیم.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 فروردین 1402 بروزرسانی: 11 فروردین 1402 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2263

به "کنعانی: راه چاره بحران یمن سیاسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنعانی: راه چاره بحران یمن سیاسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید