آیا یوگا به تسکین احساس اضطراب یاری می نماید؟

به گزارش مجله همراهان، در این مطالعه، یوگا، رفتاردرمانی شناختی و مدیریت استرس برای درمان افراد مبتلا به اختلال اضطراب مقایسه شد. درحالیکه رفتاردرمانی شناختی همچنان درمان ارجح برای اضطراب است، یوگا- به طور خاص یوگا کوندالینی- از شیوه مدیریت استرس در طی 12 هفته اولیه مطالعه به مراتب بهتر بود.

آیا یوگا به تسکین احساس اضطراب یاری می نماید؟

زمانیکه محققان 6 ماه بعد شرایط افراد را پیگیری کردند، رفتاردرمانی شناختی در بین سه شیوه درمان مقایسه شده دارای مؤثرترین تاثیر درمانی بود.

دکتر نائومی سیمون، سرپرست تیم تحقیق از مرکز سلامت لاگون نیویورک، در این باره می گوید: اختلال اضطراب یک مشکل مزمن و مختل کننده است. بسیاری از افراد درصدد درمان آن برنمی آیند. درحالیکه راه حل های درمانی خوبی برای این مشکل وجود دارد.

وی در ادامه می افزاید: افرادی که به استاندارد طلایی رفتاردرمانی شناختی دسترسی ندارند یوگا برترین گزینه است؛ و تأثیر کوتاه مدت خوبی بر اضطراب دارد.

رفتاردرمانی شناختی یک نوع درمان روانشناختی است. این درمان به افراد در شناسایی و تغییر شیوه های منفی فکر کردن یاری می نماید.

این مطالعه شامل بیش از 225 داوطلب با اختلال اضطراب و میانگین سنی 33 سال بود. افراد داوطلب به طور تصادفی به یکی از سه گروه درمانی اختصاص یافتند: رفتاردرمانی شناختی؛ یوگا؛ و آموزش کنترل استرس.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرارو
انتشار: 11 بهمن 1401 بروزرسانی: 11 بهمن 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2240

به "آیا یوگا به تسکین احساس اضطراب یاری می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا یوگا به تسکین احساس اضطراب یاری می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید